Klastry HP z oprogramowaniem Oracle

HP wprowadza nowe produkty i rozwiązania, które wykorzystują oprogramowanie Oracle9i Real Application Clusters. Oferta obejmuje zarówno serwery intelowskie, jak i uniksowe.

HP wprowadza nowe produkty i rozwiązania, które wykorzystują oprogramowanie Oracle9i Real Application Clusters. Oferta obejmuje zarówno serwery intelowskie, jak i uniksowe.

HP oferuje fabrycznie skonfigurowane i gotowe do działania klastry serwerów AlphaServer ES45, pracujące pod kontrolą systemu OpenVMS z oprogramowaniem Oracle9i Real Application Clusters. Dostępne są też klastry serwerów AlphaServer ES45, pracujące pod kontrolą Tru64 UNIX z najnowszym oprogramowaniem Oracle9i Database Release 2.2 do łączenia baz danych w klastry. Systemy pozwalają na wybór wielkości pamięci, liczby węzłów i pojemności pamięci masowej. Można je rozbudowywać i używać jako rozwiązań odpornych na awarie.

Zobacz również:

  • Jak wybrać magazyn danych w chmurze?

Do 2004 r. firma zamierza rozszerzyć możliwości systemu HP-UX wprowadzając w kolejnych wersjach najważniejsze funkcje Tru64 UNIX, w tym oprogramowanie TruCluster Server i Advanced File System. Niektóre komponenty TruCluster Server zostaną zintegrowane z Oracle9i Real Application Clusters.

HP wprowadził także na rynek konfigurację Oracle9i Real Application Clusters, działającą na serwerach o architekturze intelowskiej. Klastry serwerów HP ProLiant pracujących pod kontrolą systemów Windows 2000 i Linux, które obsługują oprogramowanie Oracle9i Real Application Clusters, są dostępne w konfiguracjach liczących od dwóch do czterech węzłów. Zintegrowano w nich odporne na awarie serwery ProLiant z systemami SAM z serii HP StorageWorks.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200