Klaster z systemem plików Lustre

HP będzie jedną z pierwszych firm oferujących produkt oparty na systemie plików Lustre, który ma postać otwartego źródła. HP zamierza zaprezentować taki produkt na konferencji International Supercomputing Conference, która zaczyna się 23 czerwca w Heidelbergu (Niemcy).

HP nadał produktowi nazwę StorageWorks Scalable File System. Jest to drugie rozwiązanie HP oparte na firmowej architekturze Storage Grid. Oprogramowanie StorageWorks Scalable File System będzie zintegrowane ze sprzętem w podobny sposób jak ma to miejsce w przypadku rozwiązania RISS (Reference Information Storage System).

.

System plików Lustre został opracowany w 2001 roku i jest stosowany w środowisku superkomputerów, gdzie pozwala współużytkować pliki tysiącom różnych komputerów. Rozwiązanie pracuje w podobny sposób jak firmowe systemy plików zaprojektowane przez IBM (General Parallel File System) i Silicon Graphics (CXFS).

Zobacz również:

  • HP naprawia błąd dotyczący kilku serii swoich komputerów

Scalable File System będzie zawierać narzędzie, które pozwala szybko instalować i konfigurować system plików, przyspieszając znacznie proces wdrażania rozwiązania.

StorageWorks Scalable File System będzie dostępny jeszcze w 2004, a po nim pojawi się rozwiązanie noszące nazwę Scalable Tiered Storage, rozszerzające funkcjonalność produktu i oferujące szereg dodatkowych opcji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200