Klamka zapadła: udziałowcy Yahoo zaakceptowali sprzedaż firmy

Wydaje się, że sprawa jest już przesądzono. Udziałowcy Yahoo wyrazili wczoraj oficjalnie zgodę na sprzedaż firmy, która zostanie przejęta przez korporację Verizon za 4,48 mld USD.

Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w najbliższy wtorek 13. czerwca. W myśl umowy Yahoo połączy się z AOL, w wyniku czego na rynku dostawców usług internetowych pojawi się nowy podmiot: spółka nosząca nazwę Oath.

Będzie się to niestety wiązać ze zwolnieniami. Szacuje się, że pracę może stracić 15% pracowników zatrudnionych obecnie w AOL i Yahoo, czyli ok. 2 tys. osób.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?

Verizon zapłacił za Yahoo 350 mln USD mniej w porównaniu do pierwotnej wynegocjowanej kwoty po tym gdy okazało się, że hakerzy wykradli z serwerów Yahoo olbrzymią porcję poufnych danych dotyczących użytkowników korzystających z ich usług.

Z chwilą zakończenia transakcji Marissa Mayer ustąpi ze stanowiska szefa Yahoo, pozostanie jednak głównym udziałowcem firmy. Wartość tych udziałów szacuje się na 186 mln USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200