Kinowa duma JVC

Do dystrybucji w Polsce trafił projektor do kina domowego JVC DLA-HX1. Jest to model wysokiej klasy wykonany w technologii D-ILA, którą cechuje m.in. bardzo wysoka rozdzielczość paneli 1400x778 pikseli.

Kinowa duma JVC
Układ optyczny projektora JVC DLA-HX1 został oparty na 3 układach D-ILA o rozdzielczości 1,1 megapiksela każdy. Rekordowo wysoka, panoramiczna rozdzielczość 1400x788 pikseli (WXGA-PLUS) sprawia, że projektor doskonale nadaje się do wyswietlania filmów z płyt DVD. Urządzenie obsługuje standardy 720p, 1080i, 1035i, 1080p, posiada także wejście DVI.

W projektorze zaimplementowana została również opatentowana przez JVC technologia D.I.S.T. (Digital Image Scaling Technology). Bazuje ona na konwersji sygnału wejściowego z uwzględnieniem rozdzielczości pikseli oraz korekcji - sygnały są konwertowane do rozdzielczości WXGA+ z jednoczesnym zredukowaniem migotania i rozmyć w obrazie.

Producent twierdzi, że nowe urządzenie zapewnia doskonałe odwzorowanie skali szarości, niespotykane w konwencjonalnych projektorach LCD. Dobra ma być także głębia czerni. Temperatura kolorów została ustawiona domyślnie na poziomie 6500K. Oczywiście, w razie potrzeby użytkownik może samodzielnie zmodyfikować tę wartość. Dostępne są także 4 niezależne profile kolorów (sRGB, Mac, Adobe oraz EBU), które można dobrać do podłączonego sygnału dla uzyskania optymalnych efektów nie tylko przy oglądaniu filmów, ale także transmisji telewizyjnych, a nawet obrazu ze specjalistycznych aplikacji graficznych.

Jasność projektora to 1000 ANSI lumenów, współczynnik kontrastu - 800:1. Wszystkie funkcje obsługiwane są z użyciem eleganckiego pilota, który pozwala nawigować w przejrzystym, graficznym menu ekranowym

JVC DLA-HX1 jest dostępny w sieci dystrybucyjnej firmy AVC. Jego cena wynosi 57 tys. zł.

Dystrybutor:

http://www.avc.com.pl


TOP 200