Kieszonkowa kamera Sony

Koncern Sony zaprezentował nowa kamerę cyfrową - DCR-PC350 MiniDV Handycam, którą z powodzeniem zmieścić można do większości kieszeni. Przedstawiciele koncernu mówią, że jest najmniejsza kamera o rozdzielczości 3 megapikseli w ofercie Sony.

Sony DCR-PC350 MiniDV Handycam waży zaledwie 0,45 kg, a długość jej dłuższego boku wynosi 10,8 cm (przy grubości około 7 cm). Urządzenie wyposażono w 10x zoom optyczny, 120x zoom cyfrowy oraz 2,5 calowy, obrotowy wyświetlacz LCD.

Kieszonkowa kamera Sony

Sony DCR-PC350 MiniDV Handycam

Kamerę zaprojektowano tak, by była użyteczna zarówno dla amatorów, jak i użytkowników bardziej zaawansowanych - ci pierwsi będą mogli korzystać z predefiniowanych ustawień parametrów nagrywania (schemat ten uruchamiany jest jednym przyciskiem), zaś tych drugich z pewnością zainteresuje możliwość dowolnego dostosowywania parametrów obrazu w trakcie jego nagrywania.

Zobacz również:

  • Amazon instaluje kamery AI do monitorowania swoich kierowców

Możliwe jest również korzystanie z trybu 'kinowego' - tzn. rejestrowanie obrazu w formacie panoramicznym (widescreen). Kolejną nowością jest umieszczenie na obudowie urządzenia dodatkowych przycisków do aktywowania zoomu (tak, by uruchamianie tej funkcji było maksymalnie uproszczone).

Kamera sprzedawana będzie w zestawie ze stacją dokującą Handycam Station, którą wyposażono w złącza USB 1.1 oraz FireWire (urządzenie bez problemu współpracuje z systemami z rodziny Windows i Mac OS X). Obraz zapisywany jest na kartach Memory Stick. Cenę urządzenia ustalono na 1,3 tys. USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200