Kierunek: duże projekty

Priorytetem nowego prezesa S&T Services Polska będzie integracja struktury organizacyjnej i oferty spółek Grupy. Firma chce walczyć o największe kontrakty oraz silniejszą pozycję w sektorze finansowym i publicznym.

Dotychczasowa kariera Macieja Wiśniewskiego to praca związana z projektami IT i usługami doradczymi w zakresie informatyki. Nominacja na stanowisko prezesa S&T Services Polska to zmiana stanowiska konsultanta na fotel prezesa. Działalność spółki w dużej mierze pokrywa się z dotychczasowymi doświadczeniami Macieja Wiśniewskiego. Jednak wiedzy na temat rynku z pewnością pozazdrościć może mu niejeden szef konkurencyjnej firmy. Magdalena Taczanowska, dotychczasowa prezes, obejmie stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży.

Zmiana na stanowisku prezesa ma mieć strategiczne znaczenie dla realizacji celów biznesowych S&T w Polsce. Pod nowym kierownictwem spółka ma być bardziej zintegrowana i zorientowana na klientów oraz potrzeby ich biznesu. To część globalnej strategii austriackiego koncernu, która zakłada wykorzystanie potencjału i efektów synergii na lokalnych rynkach i w ramach Grupy S&T. "Po latach pracy jako konsultant dla wielu firm technologicznych muszę powiedzieć, że w przeszłości spotykałem się z tą firmą w różnych kontekstach. Już wtedy zauważyłem - i teraz mam nadzieję, że będę w stanie w pełni wykorzystać - potencjał rozwoju S&T w Polsce i w ramach sieci zagranicznej" - przekonuje Maciej Wiśniewski.

Potencjał lokalny

W Polsce działają dwie spółki należące do austriackiego koncernu - S&T Services Polska oraz firma zależna - S&T Software Development, czyli dawne IMG Polska działające głównie na rynkach niemieckojęzycznych Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Do tej pory obie spółki działały w dużej mierze niezależnie od siebie. Teraz ma się to zmienić. "Jednym z moich priorytetów będzie połączenie tych dwóch organizacji i stworzenie spójnej struktury kompetencyjnej. Dzięki wewnętrznej integracji chcemy w pełni wykorzystać kompetencje zespołów obu spółek" - mówi Maciej Wiśniewski. Kolejnym krokiem będzie stopniowa integracja i rozszerzanie oferty S&T Services Polska.

Obecnie S&T świadczy usługi w ramach dwóch działów - rozwiązań systemowych i infrastrukturalnych. Taki podział pozostanie niezmieniony. Jednak według nowego prezesa spółki, zmiany będą szły w stronę stworzenia kompleksowej oferty rozwiązań łączących usługi konsultingowe, systemy biznesowe i rozwiązania infrastrukturalne. "Zdrowy człowiek musi stać na dwóch nogach. Chcemy równolegle rozwijać działalność obu działów biznesowych, aby stabilnie stać na naszym rynku" - mówi Maciej Wiśniewski. Największe zmiany dotyczyć będą najpewniej części rozwiązań biznesowych. Zmiana struktury organizacyjnej ma również sprzyjać realizacji projektów dla największych organizacji.

Częścią planu poszerzania oferty będzie umocnienie pozycji firmy w sektorze handlowym. "Będziemy również zwiększać naszą obecność w tych sektorach polskiego rynku, w których S&T nie jest tak widoczne, jak w innych krajach" - zapowiada Maciej Wiśniewski. Jednym z takich sektorów ma być branża finansowa. Poza tym S&T ma stać się preferowanym dostawcą rozwiązań IT w sektorze publicznym. Szczególny nacisk kładziony ma być też na poszerzenie obecności firmy na rynku energetycznym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200