Kierunek - Europa Środkowa

Tajwański Acer otwiera przedstawicielstwo w polsce

Od kwietnia 1996 r. koordynacją sprzedaży produktów Acera w Polsce zajmie się przedstawicielstwo firmy. Tajwański producent, reprezentowany do tej pory przez dystrybutora Computer 2000, nie zamierza jednak prowadzić sprzedaży bezpośrednio przez przedstawicielstwo. W II poł. br. Acer ma wyznaczyć kolejnego dystrybutora.

"Do decyzji o założeniu przedstawicielstwa skłonił firmę 80% wzrost przychodów w ub. r. do sumy 5,7 mld USD i wyjątkowo dobry odbiór naszych produktów w Polsce" - twierdzi Tomasz Niesłuchowski, nowo mianowany szef polskiego oddziału Acera.

Przybywający do Polski przedstawiciele firmy z centrali w Wiedniu mają zadecydować w połowie marca br, gdzie znajdzie się siedziba przedstawicielstwa. "Przedstawiłem już kilka propozycji, czekam na ich rozpatrzenie" - mówi T. Niesłuchowski, dodając że w pierwszym roku działalności będzie zatrudniał 3 osoby, a w ciągu najbliższych 2 lat liczba pracowników wzrośnie do 10.

- "Przyszła działalność przedstawicielstwa powinna mieć pozytywny wpływ na sprzedaż sprzętu Acera w Polsce" - twierdzi Ireneusz Dąbrowski, prowadzący linię produktów Acera w C2000. Jego zdaniem Acer jet obecnie siódmą firmą komputerową na polskim rynku pod względem wartości sprzedaży.

Otwarcie polskiego biura jest elementem strategii Acera wejścia na rynki europejskie, gdzie tylko w tym roku zamierza zainwestować ok. 40 mln USD. "Europa - zdaniem Stana Shiha, prezesa Acera - jest miejscem, gdzie Acer zamierza osiągać największe przychody". Większość przeznaczonych na inwestycje środków trafi do nowo budowanej montowni komputerów PC we Francji, a reszta zostanie wydana na wspieranie rozwoju Acera w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Od dwóch lat przedstawicielstwo Acera działa na Węgrzech. Planowane jest także otwarcie biura w Czechach. Natomiast na wschodnich rynkach, takich jak Ukraina, tajwański producent działa wyłącznie przez dystrybutorów.


TOP 200