Kierownictwo Novell analizuje oferty na sprzedaż spółki

Na koniec tego tygodnia wyznaczono ostateczny termin na składanie ofert na przejęcie firmy. Przejęciem Novella zainteresowanych jest 20 firm, głównie funduszy private equity.

W marcu Novell odmówił przejęcia za 2 mld USD przez fundusz Elliott Associates. Teraz będzie analizował konkurencyjne oferty. Kierownictwo firmy odrzuciło ofertę twierdząc, że jest nieadekwatna i zaniża wartość firmy. Jednocześnie ogłosiło, że rozważy inne opcje, w tym program odkupienia akcji, joint venture z inną firmą IT lub sprzedaż spółki.

Jak informuje Wall Street Journal, Novell do końca tego tygodnia czeka na oferty zainteresowanych przejęciem firm. Choć firma może wydłużyć ten termin, aby zredukować liczbę oferentów i zapytać ich o ostateczne propozycje. Akcje Novella wyceniane są obecnie na giełdzie Nasdaq na 5,91 USD. Najwyższa cena jaką uzyskały w okresie 52 tygodni wynosi 6,06 USD. Ich wartość wzrosła do tego poziomu w marcu br. po złożeniu oferty przez od Elliott Associates.

Zobacz również:

  • Yandex i inne firmy z Rosji będą wycofane z NASDAQ i NYSE
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200