Kielecki Uniwersytet w sieci

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach uruchomił nowoczesną sieć WLAN zbudowaną na podstawie rozwiązań firmy Meru Networks.

Nowa sieć składa się z dwóch kontrolerów Wi-Fi Meru MC4200 skonfigurowanych w klaster (tzw. tryb HA). Taka konfiguracja zapewnia ciągłość dostępu do sieci i niezakłócony odbiór internetu w momencie awarii jednego z urządzeń. Kontrolery odbierają sygnał od ponad 240 punktów dostępowych Meru serii AP300 (planowana rozbudowa do 300 punktów), rozlokowanych w 18 budynkach należących do uczelni. Autorskie technologie Meru zapewniają niezauważalne przełączanie się pomiędzy punktami dostępowymi, co sprawia, że osoba korzystająca z sieci na terenie Uniwersytetu nigdy nie traci zasięgu, a przemieszczanie się pomiędzy budynkami nie powoduje spowolnienia odbierania i wysyłania danych. Dodatkowo UJK wykorzystuje platformę do zaawansowanego zarządzania i bezpieczeństwa sieci – Meru SA2000. Z nowej sieci skorzysta ponad 1400 pracowników uniwersytetu oraz ponad 16 500 studentów. Jest ona częścią większego projektu informatycznego – włączenia UJK do ogólnopolskiej, uczelnianej sieci EDUROAM, obecnie skupiającej 64 polskie instytucje z 48 miast.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200