Każdy kto ma komputer zapłaci abonament RTV

KRRiT przygotował projekty nowelizacji ustawy medialnej. Rada chce żeby każdy kto ma w mieszkaniu komputer płacił abonament radiowo-telewizyjny. Obowiązek ten będzie dotyczył także tych którzy mają w mieszkaniu energię elektryczną, radio i tv.

Jan Dworak powiedział, że istnieją dwa projekty nowelizacji ustawy medialnej. Pierwszy ma być gotowy w ciągu kilku tygodni i wprowadzony jak najszybciej. Ma on m.in. uszczelnić obecny system zbierania abonamentu.

Przewodniczący Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powiedział, że nowe zasady płacenia abonamentu będą się opierać na założeniu, że płacić musi każdy, kto ma w mieszkaniu energię elektryczną, ma radio, telewizor lub komputer. Jeśli ktoś nie ma żadnego z tych urządzeń, to może wystąpić o zwolnienie z abonamentu.

Jeśli ściągalność abonamentu wzrośnie być może zostanie obniżony. Osoby, które nie będą płaciły abonamentu mogą być wpisywane do Krajowego Rejestru Długów.

Aktualizacja: 07 grudnia 2011 11:40

Jak podaje Gazeta.pl, premier odcina się od pomysłów Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Oświadczył, że nie jest zwolennikiem pomysłu KRRiT, zgodnie z którym na media publiczne łożyłoby każde gospodarstwo domowe mające dostęp do elektryczności. Nie wiadomo jakie Premier ma zdanie w sprawie opłaty telewizyjnej za komputer...

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200