Kasetowe kombo

RLX wprowadził do swojej oferty rozwiązanie oparte na technologii kasetowej, zawierające kilka elementów: serwer kasetowy, macierz dyskową Fiber Channel i oprogramowanie Control Tower. Jest to system obliczeniowy kombo, który można scharakteryzować dwoma słowami - przetwarzanie modularne.

Kasetowe kombo
Sercem systemu jest chassis 600ex, w której można zainstalować 10 dwuprocesorowych serwerów kasetowych. Chassis (wysokość 6U), które zawiera trzy zasilacze (redundancja) i cztery zapasowe gniazda rozszerzeń, można montować w standardowej szafie. W gniazdach można instalować różne moduły: moduł zarządzania, przełącznik Gigabit Ethernet, przełącznik FC (z portami 2 Gb/s) i przełącznik InfiniBand.

W chassis można instalować serwery wyposażone w różne procesory, od procesorów 2.6GHz Intel Xeon DP 2,6 GHz do procesorów Xeon 3,2 GHz. Każdy serwer kasetowy (jedno lub dwuprocesorowy) zawiera jeden lub dwa dyski, do 8 GB pamięci RAM i dwuportowy interfejs Gigabit Ethernet. W serwerze znajduje się dodatkowe gniazdo, w którym można zainstalować przełącznik FC.

Całością systemu zarządza oprogramowanie Control Tower XT, które sprawuje pieczę nad warstwą sprzętową i aplikacjami zainstalowanymi na serwerze. Oprogramowaniu towarzyszą agenci zarządzania wspierający systemy operacyjne Windows i Linux oraz specjalne procesory zarządzania (układy scalone) operujące na poziomie protokołu IP, zagnieżdżone zarówno w chassis i w każdym serwerze.

Oprogramowanie Control Tower (dostęp realizowany przez przeglądarkę) kontroluje wszystko, od wentylatorów chłodzących chassis do poszczególnych elementów serwera.

Pamięci masowe obsługują karty zawierające przełącznik FC (produkt firmy QLogic), które można instalować w każdym serwerze. Na karcie znajduje się przełącznik SANbox2). Do tego dochodzi obudowa na dyski twarde produkowana przez LSI Logic. Obudowa ma wysokość 3U i można w niej zainstalować do 14 dysków Fiber Channel (mogą to być np. dyski Seagate o pojemności 36 GB).


TOP 200