Kaseta z czterema procesorami Opteron

Podczas marcowych targów Bio-IT World w Bostonie, firma Angstrom Microsystems zademonstrowała pierwszy na świecie serwer kasetowy wyposażony w cztery 64 bitowe procesory Opteron (AMD).

Kasety Titan64 QuadraBlade mają szerokość 1U i są instalowane w obudowie noszącej tę samą nazwę. W obudowie znajdują się cztery zestawy gniazd, każdy zawierający 13 gniazd. W jednej obudowie można więc zainstalować 52 czteroprocesorowe serwery kasetowe (4x13), co daje razem 208 procesorów Opteron. Żadna z produkowanych do tej pory obudów na serwery kasetowe nie może pomieścić tak dużej liczby procesorów.

Każda kaseta dysponuje buforem na dane współużytkowanym przez wszystkie procesory oraz opcjonalnie można w niej zainstalować 2 kontrolery dysków SCSI, kontroler dysków IDE, kontroler dysków Serial ATA (szeregowe ATA) i szybką magistralę opartą na technologii Myrinet lub Infiniband.

Kaseta z czterema procesorami Opteron
Angstrom Microsystems specjalizuje się w produkcji wysokowydajnych systemów obliczeniowych HPC (High Performance Computing) opartych na procesorach firmy AMD oraz obsługującego te systemy oprogramowania. Angstrom jest jednym z członków programu Opteron Launch Partner Program zainicjowanego przez AMD.

Angstrom produkuje też jedno i dwuprocesorowe serwery kasetowe oparte na procesorach Opteron (liniaTitan64 Superblade) i na procesorach Intel Xeon (linia Python Superblade), jak również serwery stelażowe oparte na procesorach AMD Athlon MP (linia Delta). Firma wykorzystuje procesory Athlon do produkcji serwerów obsługujących pamięci masowe, zarówno dołączanych do sieci IP (serwery NAS), jak i do wydzielonych sieci pamięci masowych (serwery SAN).

Jak dotąd producent nie ujawnił szczegółowych danych technicznych serwera Titan64 QuadraBlade, takich jak szybkość zegara czy pobór mocy.


TOP 200