Karty pamięci coraz popularniejsze

Z raportu firmy analitycznej Cahners In-Stat Group wynika, że w 2005 r. wartość sprzedaży kart pamięci wyniesie ok. 2,6 mld USD.

W ciągu następnych kilku lat nastąpi eksplozja popularności kart pamięci. Zyski z ich sprzedaży osiągną w 2005 r. 2,6 mld USD - wynika z raportu firmy analitycznej Cahners In-Stat Group. W ubiegłym roku na całym świecie sprzedano ponad 36 mln tych nośników.

Autorzy raportu przewidują, że w niedługim czasie karty pamięci staną się jednym z najczęściej używanych i będą wykorzystywane nie tylko w urządzeniach, dla których pierwotnie je projektowano (czyli fotograficznych). W ostatnich miesiącach analitycy Cahners In-Stat Group zauważyli bowiem powolną "migrację" kart pamięci do innych urządzeń, m.in. cyfrowych "asystentów" (PDA), telefonów komórkowych, przenośnych , a nawet samochodowych zestawów audio. Karty okazały się bowiem względnie tanim (tym bardziej że ceny pamięci na całym świecie ostatnio maleją), trwałym i wygodnym w użyciu nośnikiem danych.

Zobacz również:

Zdaniem Cahners In-Stat Group, popularność kart pamięci w ciągu następnych kilku lat będzie cały czas rosła, będą one przy tym stosowane w coraz to nowych urządzeniach. Czynnikiem istotnie wpływającym na popularność kart jest również, według analityków, ich różnorodność (na rynku jest kilka typów kart) oraz zwiększająca się cały czas ich pojemność.


TOP 200