Karty pamięci coraz popularniejsze

Z raportu firmy analitycznej Cahners In-Stat Group wynika, że w 2005 r. wartość sprzedaży kart pamięci wyniesie ok. 2,6 mld USD.

W ciągu następnych kilku lat nastąpi eksplozja popularności kart pamięci. Zyski z ich sprzedaży osiągną w 2005 r. 2,6 mld USD - wynika z raportu firmy analitycznej Cahners In-Stat Group. W ubiegłym roku na całym świecie sprzedano ponad 36 mln tych nośników.

Autorzy raportu przewidują, że w niedługim czasie karty pamięci staną się jednym z najczęściej używanych i będą wykorzystywane nie tylko w urządzeniach, dla których pierwotnie je projektowano (czyli fotograficznych). W ostatnich miesiącach analitycy Cahners In-Stat Group zauważyli bowiem powolną "migrację" kart pamięci do innych urządzeń, m.in. cyfrowych "asystentów" (PDA), telefonów komórkowych, przenośnych , a nawet samochodowych zestawów audio. Karty okazały się bowiem względnie tanim (tym bardziej że ceny pamięci na całym świecie ostatnio maleją), trwałym i wygodnym w użyciu nośnikiem danych.

Zobacz również:

Zdaniem Cahners In-Stat Group, popularność kart pamięci w ciągu następnych kilku lat będzie cały czas rosła, będą one przy tym stosowane w coraz to nowych urządzeniach. Czynnikiem istotnie wpływającym na popularność kart jest również, według analityków, ich różnorodność (na rynku jest kilka typów kart) oraz zwiększająca się cały czas ich pojemność.


×