Karty pamięci CompactFlashCard firmy Emtec w oferci Multioffice

Krakowski Multioffice wprowadził do sprzedaży karty pamięci CompactFlashCard produkcji Emtec o pojemności 32 MB. Firma zapowiada, że w niedalekiej przyszłości ofertę wzbogacą karty o pojemności 64 i 128 MB.

Krakowski Multioffice wprowadził do sprzedaży karty pamięci CompactFlashCard produkcji Emtec o pojemności 32 MB. Firma zapowiada, że w niedalekiej przyszłości ofertę wzbogacą karty o pojemności 64 i 128 MB.

Niewielki rozmiary karty (porównywalne z wielkością znaczka pocztowego) mogą być wykorzystywane w wielu typach elektronicznych urządzeń przenośnych. Jak podaje producent, karty CompactFlashCard w niedalekiej przyszłości powinny być wykorzystywane w fotograficznych, magnetofonach cyfrowych, dyktafonach, organizerach, palmtopach, , jak również systemach nawigacyjnych . Optymalna prędkość przesyłu danych między kartą a urządzeniem może dochodzić do 20 Mbps, a czas dostępu do informacji to około 3 mikrosekundy. Minimalny pobór mocy (20 mW) w czasie odczytu zawartości, pozwala na wykorzystanie karty MultiMediaCard w wielu urządzeniach, gdzie wielkość zużycia energii elektrycznej jest bardzo istotna. W odróżnieniu od stacji dyskietek o pojemności 1,44 Mb lub płyty CD, w kartach CompactFlashCard nie ma niebezpieczeństwa mechanicznego uszkodzenia danych. Zapis informacji jak i ich odczyt odbywa się bez udziału ruchomych części. Szczelna obudowa z tworzywa sztucznego, w której zostały zamknięte podzespoły, jest odporna na wstrząsy, dotknięcia palcami i wilgoć. Karty CompactFlashCard wykorzystują do wymiany danych standardowe interfejsy, obsługiwane przez większość systemów operacyjnych (również DOS). Zgodność z różnymi urządzeniami cyfrowymi została zapewniona dzięki uwzględnieniu w specyfikacji międzynarodowych standardów dla kart CompactFlash (SanDisc). Kontroler zintegrowany z kartą zapewnia zgodność zarówno ze starszymi jak i nowszymi urządzeniami elektronicznymi. Jest to istotną zaletą, ponieważ karty o większych pojemnościach wprowadzone do sprzedaży w przyszłości będą mogły być używane bez zmian w urządzeniach odczytujących i zapisujących dostosowanych do obsługi kart CF.

Parametry:

Pojemność: 32 MB (w przyszłości 64 i 128 MB)

Prędkość przesyłu danych: do 20 Mbps

Czas dostępu informacji: 3 mikrosekundy

Pobór mocy: 20 mW

Nazwa produktu:

CompactFlashCard

Producent: Emtec

Grupa produktowa:

przenośne urządzenia cyfrowe

Dostępność:

w ofercie

Dystrybucja:

Multioffice

30-390 Kraków

ul. Zawiła 65 D

tel. (012) 262 41 14 wew. 157

fax (012) 262 41 16

E-mail: [email protected]

www.multioffice.com.pl


TOP 200