Karty FC z certyfikatami firmy Sun

Sun przyznał kartom Fibre Channel (nazywanym w tym środowisku interfejsami HBA, od słów Host Bus Adapter) linii SANblade 2340, produkowanym przez QLogic, certyfikat Solaris Ready. Oznacza to, że jedno i dwukanałowe kontrolery SANblade 2340 są w pełni zgodne z systemem operacyjnym Solaris 9.

Sun przyznaje certyfikaty Solaris Ready Certification produktom, które współpracują z systemem operacyjnym Solaris instalowanym na komputerach wyposażonych w procesory SPARC oraz x86. Certyfikat przyznawany jest po przeprowadzeniu szeregu testów (łatwości instalacji i zgodności sterowników), które potwierdzają zgodność określonego produktu z platformą Solaris.

Karty FC z certyfikatami firmy Sun
Karty QLogic SANblade 2340 są wyposażone w magistralę danych PCI-X 133 MHz i wykonują ponad 80 tysięcy operacji na sekundę, co przekłada się na przepustowość rzędu 800 MB/s. Kartami można zarządzać przy pomocy oprogramowania QLogic SANsurfer Management Suite, które jest dostarczane razem z urządzeniami QLogic. W skład oprogramowania wchodzą narzędzia do konfigurowania i zarządzania zarówno kontrolerami SANblade, jak i przełącznikami SANbox. Umożliwia łatwe tworzenie, monitorowanie oraz rozbudowę całej sieci SAN.

Zobacz również:

  • Office 365 vs Office 2021 - On-Premise czy chmura - co wybrać?

Karty QLogic z serii SANblade 2340 dostępne są w ofercie Veracomp.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200