Karta ze sprzętowym DivX-em

Dekoder sprzętowy Real Magic Xcard odtwarzający pliki DivX to najświeższy owoc pracy inżynierów z firmy Sigma Design, doskonale znanej przede wszystkim miłośnikom komputerowego kina.

Karta ze sprzętowym DivX-em

RealMagic Xcard

Kolejna generacja karty Real Magic (wcześniej na rynku dostępny był model Hollywood) jest montowana w standardowym komputerowym złączu PCI. Serce stanowi układ scalony EM8470 dekodujący wszystkie popularne formaty wideo (rozdzielczość 768x576) DVD-Video, Video CD, Super Video CD, pliki MPEG, itp. Ciekawostką i nowością tego sprzętowego dekodera jest możliwość odtwarzania plików w formacie DivX (wersje 4.02 i późniejsze) i MP3. Karta zawiera wszystkie gniazda audio i wideo potrzebne do komfortowej eksploatacji: kompozytowe (o najniższej jakości przesyłania obrazu), S-video i różnicowe Y(PbPr) z możliwością przeskalowania do rozdzielczości standardu i skanowania progresywnego. Warto dodać, że amerykański producent zadbał również o klientów z Europy, oferując w opcji konektor z przejściem na złącze SCART (RGB).

Wyjścia audio to: analogowe stereofoniczne zrealizowane na wtyku mini-jack oraz cyfrowe S/PDIF (Sony/Philips Digital Interface) dające możliwość przesyłania dźwięku wielokanałowego Dolby Digital lub DTS do zewnętrznego dekodera, np. amplitunera, wzmacniacza AV. Xcard jest bardzo elastycznym urządzeniem. W prawidłowy sposób odtworzy dowolny format obrazu zapisany na płycie DVD, oferując przy tym: Full Frame, Letterbox, Pan and Scan. Zakres regulacji obejmuje kontrast, jasność, nasycenie kolorów. Podczas oglądania filmu większość opcji zapewni nam pilot na podczerwień. Natomiast software'owym centrum dowodzenia jest program Xmedia Player o dość atrakcyjnym i wygodnym interfejsie. Oprogramowanie jest kompatybilne z systemami Windows 98 SE, Millennium, 2000 i XP.

Cena produktu w USA wynosi 100 USD, w Polsce firma Sigma Design nie ma niestety dystrybutora.

Więcej informacji:

http://www.realmagic.com


TOP 200