Karta dostępu radiowego HSCSD/GPRS

Nokia zaprezentowała pierwszy cyfrowy produkt Nokia D211, wprowadzający technologię GPRS do laptopów i miniaturowych urządzeń podręcznych.

Nokia zaprezentowała pierwszy cyfrowy produkt Nokia D211, wprowadzający technologię GPRS do laptopów i miniaturowych urządzeń podręcznych.

Karta do radiowej transmisji może pracować heterogenicznie w wielu trybach, zapewniając stałe połączenie z Internetem przez sieci GPRS, HSCSD (High Speed Circuit Switched Data) lub bezprzewodową sieć WLAN. Zdalne korzystanie z firmowych usług za pomocą karty rozszerza dotychczasowe możliwości łączności komórkowej.

Zobacz również:

  • T-Mobile: oszukańcze połączenia osiągnęły najwyższy poziom w 2021. To rekord
  • Slack podnosi ceny dla użytkowników subskrypcji Pro

Karta Nokia D211 stanowi propozycję dla wszystkich, których podstawowym narzędziem pracy jest przenośny komputer, z możliwością zewnętrznego kontaktowania się przez pocztę elektroniczną, wiadomości tekstowe i faksy oraz pozwala łączyć się z laptopa z Internetem lub intranetem.

Nokia D211 pracuje w sieciach EGSM 900/1800, na obszarach objętych systemami GPRS, HSCSD i bezprzewodową siecią LAN, a same połączenia można obsługiwać i konfigurować za pomocą graficznego interfejsu użytkownika. Transmisja w środowisku GPRS przebiega z szybkością do 40,2 kb/s, w HSCSD - do 43.2 kb/s, a w sieci WLAN - do 11 Mb/s. Nokia D211 jest kompatybilna z innymi urządzeniami przenośnymi, wyposażonymi w gniazda rozszerzające typu PC II lub III, sama zaś karta funkcjonuje w środowiskach Windows 98SE/ME/2000/XP, Windows CE 3.0 i Linux. Urządzenie jest zgodne z nowymi rozwiązaniami VPN pracującymi w sieciach GPRS i WLAN. Produkt będzie dostępny w II kw. 2002.

W II kw. br. Nokia wprowadza do sprzedaży kolejny model telefonu komórkowego: Nokia 8910, należący do wyższej kategorii (Premium), z zaawansowanymi funkcjami GPRS i Bluetooth. Po raz pierwszy zastosowano tytanową obudowę, chromowane przyciski oraz zmieniono mechanizm otwierania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200