Kariera dla polskich informatyków w regionie Øresund

Microsoft i SonyEricsson promują możliwości kariery IT w Danii. Razem z organizacją Oresund IT, firmy chcą przyciągnąć specjalistów IT do pracy i osiedlenia się w tym regionie, zlokalizowanym w pobliżu Kopenhagi i Malmö/Lund, największych miast Danii i Południowej Szwecji. W pierwszej kolejności firmy chcą ściągnąć do pracy Polaków.

SonyEricsson i Microsoft chcą stworzyć w regionie Øresund centrum rozwiązań mobilnych. Do pracy chcą ściągnąć deweloperów, testerów i innych twórców oprogramowania. Obie firmy posiadają w regionie Øresund ważne centra rozwoju, zatrudniające w sumie 5000 specjalistów od rozwiązań mobilnych i technologii pokrewnych, którzy zajmują się opracowaniem i tworzeniem oprogramowania, a także telefonów komórkowych nowej generacji.

"Zapotrzebowanie na pracowników uzdolnionych w dziedzinie technologii mobilnych wyraźnie wzrasta a tendencja ta utrzyma się także w nadchodzących latach. Jesteśmy partnerami technologicznymi, więc uważamy za słuszne połączenie sił w celu wzmocnienia wysiłków rekrutacyjnych w całym regionie" - mówi Bjarne Schøn, Product Unit Manager for Dynamics Mobile z Microsoft Development Center w Kopenhadze.

Inicjatywa w Polsce obejmuje reklamę i kontakt z potencjalnymi kandydatami. Firmy mają nadzieję, że w inicjatywę SonyEricsson i Microsoftu włączy się więcej przedsiębiorstw z regionu Øresund. "Nie jedno, lecz kilka przedsiębiorstw IT mających swoje siedziby w tym regionie, jest zainteresowanych umiejętnościami Polaków" - mówi Gustav Brogren, szef Strategic Resourcing w SonyEricsson.

Proces rekrutacji wspierany jest przez organizację Øresund IT, zrzeszenie przedsiębiorstw IT w regionie Øresund. Więcej na stronie www.oresund.org.

Źródło - Microsoft i SonyEricsson


TOP 200