Karen zadebiutował na giełdzie

Sprzedawca komputerów przenośnych Karen Notebook jest od wczoraj notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. To już piąta w tym roku spółka, która zmieniła rynek notowań z MTS CeTO na giełdowy - pisze Rzeczpospolita.

Akcje spółki straciły na otwarciu debiutanckiej sesji 12,5% i kosztowały 14 zł wobec ustalonego na 16 zł kursu odniesienia. Debiutowi towarzyszyły kontrowersje wywołane poniedziałkową publikacją Pulsu Biznesu, która wskazywała, że wycena spółki jest zawyżona. W chwili sporządzenia analizy kurs Karen Notebook na CeTO wynosił jeszcze 24,50 zł (22 czerwca). Natomiast jej autor wycenił jedną akcję firmy na 6,12 zł, twierdząc, że obecna wycena rynkowa jest mocno przewartościowana i nawet bardzo optymistyczne szacunki jej nie usprawiedliwiają - czytamy w dzienniku.

Po publikacji raportu inwestorzy zaczęli wyprzedawać papiery. W poniedziałek straciły one 30% i kosztowały 17 zł. Zarząd Karen Notebook zarzuca autorom analizy manipulację kursem. Sprawą przeceny spółki przed debiutem zajmie się Komisja Nadzoru Finansowego.

Więcej na stronach Rzeczpospolitej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200