Karen Nostra - 2

Jakże miło czyta się takie felietony, jak ostatni "Karen- Nostra" autorstwa p. Wiesława Miguta.

Jakże miło czyta się takie felietony, jak ostatni "Karen-Nostra" autorstwa p. Wiesława Miguta.

To ważne, że ludzie których los dłużej lub krócej zetknął z firmą Karen pamiętają o tym.

Ale Karen to nie tylko historia, ale i dzień dzisiejszy firmy, która działa na polskim rynku komputerowym od ponad jedenastu lat, ciągle pod tym samym kierownictwem właściciela i dyrektora generalnego p. Lucjana Wencla.

Gwoli uściślenia faktów w dniu ukazania się felietonu p. W. Miguta nie istniała już firma Inter-Karen (firma, której znikomy procent działalności związany był z komputerami) a na placu boju pozostała już tylko firma Karen, przy nazwie której od pewnego czasu pojawił się rzeczownik Notebook.

Fakt ten związany jest z nową koncepcją strategii działania firmy na polskim rynku, o czym decyzję powzięto w 1993 r. Karen stała się wyspecjalizowanym dystrybutorem komputerów przenośnych - notebooków, jedyną tego rodzaju firmą w Europie Środkowej. Taka strategia działania wiąże się nie tylko z rozbudową kanałów dystrybucyjnych ale również rozbudową serwisu, który świadczy usługi dla wszystkich posiadaczy notebooków.

Rok 1994 należy zaliczyć do bardziej udanych w działalności firmy. Szczególnie jego II połowa to szereg spektakularnych sukcesów. Na pierwszym miejscu należy wymienić uzyskane autoryzacje największych światowych producentów notebooków - IBM, Compaq, Digital i Toshiba.

Z miesiąca na miesiąc rosną obroty firmy. W rankingu firm warszawskich, który ukazał się w Gazecie Wyborczej, zajęliśmy piąte miejsce, a badania statystyczne rynku komputerów przenośnych w Polsce, prowadzone przez niezależne agencje, potwierdzają 12% udział Karenu w sprzedaży notebooków.

Karen Notebook to dzisiaj prężnie rozwijająca się firma, która zatrudnia 23 osoby, a jej roczne obroty sięgają 130 mld starych złotych. Wszystkim tym którzy w niej dzisiaj pracują miło jest, że w "świecie komputerowym" ciągle słyszy się o tych, których coś wiązało z Karen.

<div align="right">Z poważaniem

Iwona Kamińska

Dział Marketingu

Karen Notebooks</div>

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200