Kanonizacja w 4K ultra HD

Ceremonia kanonizacji bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II 27 kwietnia będzie transmitowana z Pl. Św. Piotra w rozdzielczości 4K Ultra HD przy użyciu kamer Sony PMW-F55 rozmieszczonych w konfiguracji studyjnej.

Wydarzenie to będzie realizowane przez Watykańskie Centrum Telewizyjne (CTV) we współpracy z firmą Sony i telewizją Sky Italia oraz ze wsparciem technologicznym firm DBW Communication i Eutelsat. Ceremonia będzie transmitowana na żywo w rozdzielczości 4K z Auli Pawła VI w Watykanie. Dzięki Prevost Srl odbędzie się transmisja 3D na żywo w Monte Giovanni XXIII — miejscu narodzin papieża Jana XXIII — przy wykorzystaniu projektora SRX-R515P. Rozwiązania techniczne znacznie podniosą jakość samej transmisji i materiałów archiwalnych dokumentujących wydarzenie.

Dzięki zaawansowanemu przetwornikowi Super 35 mm i rozdzielczości 11,6 miliona pikseli kamera F55 oferuje najwyższą jakość przy wykorzystaniu obiektywów telewizyjnych i filmowych. Widz jest w stanie dostrzec na ekranie znacznie więcej detali, a obraz jest zawsze ostry. Oprócz kamer F55 wykorzystany zostanie mikser wideo Sony MVS-7000X w konfiguracji 4K, 30-calowy, profesjonalny system monitorów 4K LCD PVM-X330 oraz nowy serwer 4K PWS-4400.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200