Kamera wielkości wizytówki

Mustek zaprezentował cyfrowy aparat fotograficzny wielkości wizytówki. Urządzenie wyposażone jest w matrycę o rozdzielczości 2 megapikseli oraz możliwość rejestrowania do dwóch minut filmu.

Mustek zaprezentował cyfrowy aparat fotograficzny wielkości wizytówki. Urządzenie wyposażone jest w matrycę o rozdzielczości 2 megapikseli oraz możliwość rejestrowania do dwóch minut filmu. Aparat [email protected] przedstawiony został na targach Computex 2002, odbywających się na Tajwanie.

Rozmiary urządzenia to 69 x 47 x 11mm. Matryca, w którą wyposażono aparat nominalnie ma rozdzielczość 1,3 miliona pikseli, jednak zainstalowane w aparacie oprogramowanie pozwala na zwiększenie rozdzielczości fotografii.

[email protected] oprócz zdjęć może również rejestrować ruchomy obraz – aparat może zapisać do 120 sekund nagrania w rozdzielczości 640 x 480 (na zapisywanie zdjęć oraz filmów przeznaczone 16 MB pamięci). Nie wiadomo na razie, kiedy urządzenie trafi na rynek, nie znana jest również jego orientacyjna cena.


TOP 200