Kamera do telefonów Nokii

Firma Pacific z Hongkongu rozpoczęła produkcję mobilnej kamery cyfrowej click&go, przeznaczonej do telefonów Nokii. Kamera ma możliwość wykonywania i rejestracji zdjęć bez telefonu komórkowego, jak również może przesyłać je on-line, po bezpośrednim złączeniu jej z aparatem komórkowym GSM Nokii.

Zainteresowanie przesyłaniem wiadomości multimedialnych przez sieci komórkowe sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej samodzielnych kamer cyfrowych, współpracujących z telefonami komórkowymi różnych typów. Mało znana w Polsce firma Pacific wyprodukowała niewielką kamerę cyfrową, która współpracuje z wieloma telefonami GSM Nokii: 7210, 6610, 6100, 3100, 6800 oraz 5100.

Charakterystyczną cechą nowej kamery „click&go” jest możliwość fotografowania obiektów bez konieczności jej łączenia z telefonem komórkowym. Tak wykonane zdjęcia kamera rejestruje we własnej pamięci obrazowej. Można je potem przeglądać za pomocą telefonu komórkowego oraz przesłać dalej on-line komórkowym MMS-em lub mailem.

Zobacz również:

  • Ta cyfrowa kamera ma wielkość ziarenka ryżu
  • Smartwatch - funkcjonalne akcesorium dla menedżerów
  • Amazon instaluje kamery AI do monitorowania swoich kierowców

Aparat cyfrowy zapewnia rozdzielczość VGA 640 x 480 pikseli (65 000 kolorów). W pamięci własnej Flash o pojemności 1 MB, która obsługuje format GIF VIDEO, można przechować (off-line) do 199 zdjęć o małej rozdzielczości 80x60 pikseli. Możliwość dodania do zdjęcia jednego z 9 efektów specjalnych oraz obserwacja stanu zajętości kamery na wyświetlaczu LCD aparatu, ułatwia wybór właściwej opcji konfiguracyjnej przy fotografowaniu obiektu. Kamera „click&go” jest wyposażona w niezależne zasilanie baterią xAAA.

Kamera „click&go” jest dostępna od 15 stycznia bieżącego roku w sieci Eurotel, sklepach Pamar i Admax oraz sklepie internetowym Emarket. U polskiego dystrybutora Komsa Polska z siedzibą we Wrocławiu – dystrybutora sprzętu telekomunikacyjnego i akcesoriów GSM na polskim rynku i krajach ościennych (Słowacja, Ukraina, Rosja) – cena kamery wynosi 248 złotych brutto. Więcej informacji: www.komsa.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200