Kalifornia chce inteligentnego zarządzania ruchem drogowym

Kalifornijski Departament Transportu będzie współpracował z Uniwersytetem w Kalifornii i Centrum Badań firmy IBM nad inteligentnym systemem zarządzania ruchem w całym stanie.

Kalifornia chce inteligentnego zarządzania ruchem drogowym
Ma on umożliwić lepsze szacowanie czasu potrzebnego na dojazd do pracy przez mieszkańców i dawać kierowcom spersonalizowane zalecenia, które pomogą im zaoszczędzić czas i benzynę. Przedstawiciele projektu liczą, że dzięki tej współpracy uda im się stworzyć system, który będzie dostarczał rzetelnych informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, jeszcze zanim kierowca wsiądzie do samochodu. "Nawet z zaawansowanymi narzędziami GPS ostrzeżenia w czasie rzeczywistym i mapy ruchu drogowego nie są wystarczająco rzetelne, a potrzebne kierowcom informacje na temat tego, jak uniknąć korków, zazwyczaj pojawiają się, kiedy już w nich utknęli" - mówią przedstawiciele firmy IBM. Obecnie z powodu stania w korkach Amerykanie tracą rocznie średnio po 28 galonów gazu i 808 dolarów. Władze liczą, że rozpoczęty projekt to zmieni.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200