Kadry

Peter Horwing, dotychczasowy dyrektor zarządzający IBS Szwecja, został mianowany dyrektorem ds. regionu północnego, do którego oprócz Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii należy także Polska.

John O'Connor (39 l.) objął funkcje wiceprezesa zarządu IBS Polska i wiceprezesa ds. sprzedaży odpowiedzialnego za globalną sprzedaż w IBS. Absolwent Uniwersytetu Płn. Arizony, wcześniej pracował m.in. w IBM i NCR. Równocześnie nowym dyrektorem sprzedaży i marketingu w IBS Polska został Dariusz Wesołowski (34 l.). Absolwent wydziału matematyki stosowanej Universytetu w Toronto.

W latach 1993-96 pracował jako asystent szefa projektu prywatyzacyjnego w Zakładach Celulozowo-Papierniczych w Kwidzynie. W 1997 r., jako koordynator projektu, współtworzył nowy zakład produkujący opakowania w ramach szwedzkiego koncernu AssiDoman.

Dariusz Śliwowski (35 l.), dotychczasowy dyrektor generalny sektora bankowo- -finansowego, został wiceprezesem zarządu ComputerLand SA odpowiedzialnym za obsługę tego segmentu. Absolwent Instytutu Informatyki Politechniki Wrocławskiej, w latach 1989-1993 pracował w polsko-francuskiej firmie Elwro 45. Następnie podjął pracę w Softbanku, gdzie zajmował m.in. stanowisko dyrektora ds. sprzedaży. W latach 1998-1999 pracował w firmie ELBA CSBI SA, która następnie została włączona w struktury ComputerLandu.

Bogdan Wiśniewski zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa zarządu ComputerLand SA w związku z objęciem funkcji w zarządzie nowej spółki - Centrum Handlu Internetowego sp. z o.o. Bogdan Wiśniewski pracował w ComputerLand SA od 1995 r. Do grudnia 1997 r. był dyrektorem ds. inwestycji, zaś od grudnia 1997 r. pełnił funkcję wiceprezesa zarządu spółki.

Ryszard Turkiewicz, dotychczasowy członek zarządu AB, został członkiem rady nadzorczej spółki SA. Nowym członkiem zarządu i dyrektorem ds. marketingu został

Wictor Koszewski (31 l.), który karierę zawodową zaczynał w Procter & Gamble, gdzie był odpowiedzialny za kształtowanie strategii marketingowych w dziale C&F (Cosmetics and Fragrances). Andrzej Kaźmierski, dotychczasowy dyrektor handlowy i członek zarządu CSS SA, objął funkcję dyrektora pionu handlowego w ATM SA. Absolwent Politechniki Warszawskiej, w trakcie dotychczasowej kariery zawodowej zajmował kierownicze stanowiska m.in. w Dell Polska, , NCR Polska i Unisys.

Reza Mahdavi, dotychczasowy dyrektor ds. działalności operacyjnej dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, został wiceprezesem ds. rynków tego regionu w Cisco Systems. Reza Mahdavi rozpoczął pracę w Cisco w 1995 r.


TOP 200