KST 2003

Dzisiaj w Bydgoszczy rozpoczęło się dziewiętnaste Krajowe Sympozjum Telekomunikacyjne. W tym roku w imprezie bierze udział ponad 80 wystawców. KST oprócz prezentacji oferty rozwiązań telekomunikacyjnych jest jak zwykle miejscem licznych debat i branżowych seminariów. Na pierwszy dzień zaplanowano dwie sesje plenarne poświęcone nowelizacji prawa telekomunikacyjnego i strategii rozwoju rynku w Polsce.

Podczas tegorocznego KST wiodącymi tematami seminariów i prezentacji będą m.in. perspektywy rozwoju technologii optycznych, systemy wspomagające zarządzanie i optymalizowanie sieci abonenckich, metody dostępu szerokopasmowego czy najnowsze rozwiązania w zakresie komunikacji bezprzewodowej. Mniej miejsca poświeconych będzie technologiom UMTS, ze względu na oddalającą się perspektywę wdrożenia usług 3G w Polsce. Dzisiaj (10 września) na godz. 17.30 zaplanowano sesję poświęconą wynikom badań nad oddziaływaniem pola elektromagnetycznego na zdrowie człowieka.

Na program bydgoskich targów składają się także seminaria firmowe. W ich ramach swoje rozwiązania zaprezentują m.in. Alcatel, Lucent, Siemens, Energis, czy DGT. Nowe możliwości w zakresie rejestracji domen przedstawi . Od jutra (11 września) za pośrednictwem firmy będzie można rejestrować domeny .pl z polskimi znakami diaktrycznymi.

Zobacz również:

Krajowe Sympozjum Telekomunikacyjne potrwa do piątku (12 września). Honorowy patronat nad imprezą objął minister infrastruktury Marek Pol.

Więcej informacji o KST 2003:

http://kst.atr.bydgoszcz.pl


TOP 200