KPNQwest przejmie GTS

Holenderska firma telekomunikacyjna KPNQwest prawdopodobnie zostanie właścicielem Global TeleSystems Group. Rozmowy między stronami wkraczają w fazę końcową. W wyniku transakcji zmieni się inwestor strategiczny w Internet Partners.

GTS (Global TeleSystems Group) najprawdopodobniej zostanie własnością holenderskiej firmy KPNQwest. Negocjacje pomiędzy stronami trwają od sierpnia br. Wartość transakcji, realizowanej w drodze wymiany akcji, szacowana jest na 1,6 mld USD. Jeśli umowa dojdzie do skutku, będzie to jedna z większych tegorocznych transakcji na europejskim rynku telekomunikacyjnym.

Global TeleSystems Group, poprzez swoją spółkę zależną GTS Central Europe, jest strategicznym inwestorem w polskiej spółce Internet Partners. W sierpniu prasa informowała, że GTS wstrzymał się z poszukiwaniem kupca na Internet Partners. Od początku roku spodziewano się bowiem zmiany właściciela polskiego providera, wśród kandydatów do przejęcia firmy wymieniając francuskie Vivendi Universal i irlandzką grupę eTel.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Ten ruch Muska pokazuje, że liczy się on z możliwością rychłego przejęcia Twittera
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

"GTS prowadzi rozmowy w sprawie restrukturyzacji swojego zadłużenia z wierzycielami. Jednym z możliwych scenariuszy jest pojawienie się nowego inwestora strategicznego w GTS i przez to w Internet Partners. Negocjacje z wierzycielami GTS jeszcze się nie zakończyły i nie otrzymaliśmy od GTS żadnych oficjalnych informacji na ten temat. Mogę jedynie zapewnić, że nie toczą się żadne rozmowy pomiędzy GTS a eTel-em na temat inwestycji tej firmy w Internet Partners. To, że w GTS i w Internet Partners może pojawić się nowy inwestor strategiczny, nie będzie miało wpływu na bieżącą działalność Internet Partners. Nie obawiamy się zmiany inwestora, ani nowego udziałowca. Jesteśmy spółką mającą stabilną pozycję rynkową." - powiedział Andrzej Gradzi, prezes Internet Partners."

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200