KPMG zainwestuje 5 mld USD w rozwiązania chmurowe

KPMG (międzynarodowa sieć firm świadczących usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego, gospodarczego i prawnego) podpisała z Microsoftem pięcioletnią umowę, w ramach której zrealizowane zostaną inwestycje w rozwiązania chmurowe o wartości 5 mld USD.

Wykorzystując technologie firmy Microsoft, KPMG zbuduje globalną platformę chmurową, rozszerzając jednocześnie swoją ofertę usług w zakresie transformacji cyfrowej. Za pośrednictwem Digital Solution Hub (DSH), inkubatora współfinansowanego przez KPMG i Microsoft, KPMG wypracowuje rozwiązania dla obszarów transformacji chmurowej, inteligentnych aplikacji biznesowych czy też nowoczesnego miejsca pracy, które pomagają kadrze zarządzającej wykorzystać cyfrową transformację w strategicznych obszarach ich działalności.

Wypracowane przez KPMG rozwiązania Powered Enterprise oraz koncepcja Connected Enterprise stwarzają nadzieję, że wdrożenie wybranych rozwiązań zakończy się sukcesem w ramach uzgodnionego budżetu i w określonym czasie.

Zobacz również:

  • 9 inwestycji, które CIO powinni przeprowadzić przed nadejściem recesji
  • AWS, Google Cloud i Azure: porównanie ich funkcji bezpieczeństwa
  • Transformacja cyfrowa biznesu w Polsce - ciągle wiele do zrobienia

Magda Taczanowska (Członek Zarządu odpowiedzialna za rynek klientów Enterprise w Microsoft w Polsce) twierdzi: „Połączenie ogromnego doświadczenia i wiedzy KPMG z możliwościami rozwiązań chmurowych Microsoft z pewnością znacznie wpłynie na przyspieszenie transformacji cyfrowej firm, które w tym obszarze mają najwyższe wymagania wynikające często z restrykcyjnych regulacji. Najnowsze technologie naszej firmy, takie jak sztuczna inteligencja w parze z gwarancją najwyższej klasy standardów bezpieczeństwa oraz kompetencjami rynkowymi KPMG

Z kolei Krzysztof Radziwon (szef działu Business Advisory w KPMG Polska) mówi: „Nasza głęboka wiedza sektorowa i lata doświadczeń w projektowaniu, usprawnianiu i transformacji procesów, w połączeniu z zaawansowanymi technologiami chmurowymi Microsoft, w tym usługami Azure, Dynamics 365, Power Platform czy Microsoft 365, pozwoli naszym wspólnym klientom szybciej i bardziej elastycznie dostosowywać się do dynamicznie zmieniającego się otoczenia, a także znaleźć się na lepszej pozycji w czasach agresywnej konkurencji na rynku”.

Warto przypomnieć iż KPMG w Polsce opracowało wcześniej przy udziale DSH rozwiązanie noszące nazwę PowerDive for Working Capital. Jest to narzędzie Business Intelligence dla dyrektorów finansowych oparte na Microsoft Power Platform, zaprojektowane w celu skutecznego zarządzania kapitałem obrotowym i cyklem konwersji gotówki.

Źródło: KPMG

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200