KDE 4.0 na konferencji w siedzibie Google

Twórcy znanego na całym świecie środowiska graficznego KDE zaprezentują czwartą edycje swojego produktu na specjalnie przygotowanej w tym celu konferencji w dniach 17 - 19 stycznia. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie korporacji Google w Californi.

Konferencja będzie ukoronowaniem prac programistów z całego świata. W wydarzeniu wezmą udział biznesmeni, dziennikarze, programiści oraz reprezentanci najwiekszych organizacji wolnego oprogramowania z całego świata.

Spotkanie ma nie tylko rolę informacyjną. Plan konferencji jest tak dopasowany, aby była możliwa interakcja między gośćmi a autorami projektu. W programie są zawarte prezentacje możliwości technicznych zarówno samego KDE 4.0, jak i struktury programistycznej dla twórców aplikacji.

Z powodów finansowych organizatorzy nie zdołali zaprosić wszystkich najwiekszych organizacji wspierających projekt. Mimo to, zaproszono łacznie około 200 twórców dystrybucji Linux, reprezentantów fundacji open source, dziennikarzy oraz przedstawicieli liczących się w świecie korporacji IT. Zaproszenia zostały rozesłane w postaci wiadomości e-mail, w których wspomniano o zagwarantowanym wyżywieniu i zakwaterowaniu.

Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu KDE.


TOP 200