Już w 2017 roku smartfony i tablety mają być szybsze niż konsole PS4 i X1

Już niedługo smartfony i tablety mogą stać się potężniejsze od konsol do gier Sony i Microsoftu. ARM twierdzi, że urządzenia mobilne nie tylko dorównają pod względem szybkości do Xboksa One i PlayStation 4, ale wręcz przegonią je już w 2017 roku.

ARM to firma odpowiedzialna za architekturę procesorów najczęściej spotykanych w urządzeniach mobilnych. Podczas konferencji Casual Connect w Amsterdamie przedstawiciele przedsiębiorstwa wyrazili opinię, że chipy ARM już w przyszłym roku przegonią pod względem mocy obliczeniowej układy x86 produkcji AMD wykorzystane do budowy Xboksa One i PlayStation 4.

Producenci układów w architekturze ARM to nie tylko Samsung i Texas Instruments, ale także Nvidia obecna na rynku kart graficznych do komputerów. To właśnie ci partnerzy maja sprawić, że chipy ARM będą w stanie wygenerować grafikę jeszcze lepszą niż Xbox One i PlayStation 4. Warto wspomnieć, że współczesne chipy ARM pozwalają już grać w gry pisane z myślą o konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

Zobacz również:

  • Apple M1 vs Apple M2 - jak wygląda różnica w wydajności?
  • Załamanie rynku smartfonów w Europie - najgorszy wynik od 9 lat
Już w 2017 roku smartfony i tablety mają być szybsze niż konsole PS4 i X1

Urządzenia mobilne mogą przegonić konsole Xbox One i PS4

Na dzisiaj przewidywana data przegonienia konsol to koniec 2017 roku. Oznacza to, że za niecałe dwa lata smartfon i tablet będą w stanie, przynajmniej w teorii, uruchomić gry wyglądające tak, jak tytuły wymagające do tej pory do działania konsoli nowej generacji. Dodatkowa moc obliczeniowa jest też istotna w kontekście wirtualnej rzeczywistości. Już dzisiaj smartfony mogą służyć jako ekran w goglach VR.

źródło: venturebeat.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200