Jutro oficjalna premiera systemu Windows 11

Już jutro ruszy oficjalnie pełną parą proces dystrybuowania systemu Windows 11, na co mogą liczyć ci użytkownicy komputerów Windows 10, którzy spełniają określone wymagania. Tym samym Microsoft dotrzymuje złożonych wcześniej obietnic, związanych z tym oprogramowaniem, za wyjątkiem jednej. Na możliwość pobierania z sklepu Microsoft Store androidowych aplikacji Windows 11, trzeba będzie jednak poczekać dłużej.

Foto: Teona Swift/Pexels

Microsoft obiecuje jednak, że z opcji takiej – która jest obecnie opracowywana wspólnie z firmami Amazon i Intel - będzie można skorzystać w najbliższych miesiącach. Microsoft udostępni swój nowy system operacyjny w pierwszej kolejności nowym urządzeniom, które będą wybierane z wykorzystaniem specjalnego oprogramowania biorącego pod uwagę wiele czynników mówiących o tym, czy dany sprzęt spełnia określone wymagania.

Microsoft planuje używać usługi Windows Update do powiadamiania użytkowników systemu Windows 10, czy ich urządzenie kwalifikuje się do tego, aby zainstalować na nim oprogramowane Windows 11. Użytkownicy będą mogli również sami sprawdzać ręcznie, czy ich komputer spełnia takie wymagania. Jednocześnie Microsoft testuje nową wersję znanej aplikacji PC Health Check i wkrótce udostępni ją wszystkim użytkownikom, tak aby mogli sprawdzić czy warstwa sprzętowa ich komputera jest zgodna z systemem Windows 11.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Ta aktualizacja systemu iOS jest szczególnie ważna
  • Linux Ubuntu działający w czasie rzeczywistym jest już dostępny

Ci użytkownicy indywidualni i korporacyjni, którzy nie są zainteresowane przejściem na system Windows 11, powinni pamiętać o tym, że Microsoft zamierza wspierać system Windows 10 do dnia 14 października 2025 r. Czasu jest więc jeszcze sporo, ale trzeba to mieć na uwadze.

Jest jeszcze jedna kwestia dotycząca tego, czy Microsoft zamierza i tym razem opracować narzędzie, które zablokuje automatycznie upgrade tych komputerów, których użytkownicy nie życzą sobie tego. Jak dotąd korporacja nie wypowiedziała się jednoznacznie na ten temat co może oznaczać, że w przypadku systemu Windows 11 zrezygnuje z takiej możliwości.

Foto: Teona Swift/Pexels

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200