Jutro finał Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2014

W ostatni weekend listopada 2014 r. odbędzie się 24-godzinny finał drugiej edycji międzynarodowego zespołowego konkursu programistycznego "Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2014. Powered by CodiLime”. Jest to już druga edycja tego konkursu (organizowanego wspólnie przez CodiLime, Asseco Poland i miasto Gdynia), a jego finał odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Będzie trwał nieprzerwanie przez 24 godziny, w trakcie których 30 ekip (każda składająca się z trzech osób) będzie walczyć o nagrodę główną.

Do tegorocznego konkursu zarejestrowało się prawie 400 pełnych trzyosobowych drużyn z kilkudziesięciu krajów, a jego pierwszy etap odbył się w sobotę 11 października. Wyłoniono wtedy finalistów - 30 drużyn, wśród których znajdują się reprezentanci Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Czech, Serbii, Stanów Zjednoczonych, Austrii, Japonii i Włoch. Są to zarówno studenci, pracownicy naukowi, zawodowi programiści, jak również licealiści. Na trzy najlepsze zespoły czekają nagrody pieniężne o łącznej wartości 30 000 zł.

A jest to maraton w pełnym tego słowa znaczeniu - i to morderczy. Konkurs zacznie się bowiem w sobotę 29-go listopada o godz. 10:15, a skończy 24 godziny później, czyli w niedzielę 30-go listopada również o godz 10:15. Ogłoszenie wyników o 10:45.

Zobacz również:

  • 17 polskich firm wyróżniono w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe
  • Za 80% incydentów cyberbezpieczeństwa odpowiadają dwa zagrożenie: phishing i DDoS

Zawodnicy zmierzą się oni z trzema zadaniami wymagającymi nie tylko wysokich umiejętności programistycznych, ale też zdolności ustalenia skutecznej strategii i szybkiego reagowania na zagrania przeciwników. Na trzy najlepsze zespoły czekają nagrody pieniężne o łącznej wartości 30 000 zł.

Patronat nad tegoroczną edycją konkursu objęła Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, a honorowy patronat sprawują: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego, Minister Gospodarki oraz Prezes PAN (Polska Akademia Nauk).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200