Jupiter Research: CD jeszcze przynajmniej 5 lat

Dominacja płyt kompaktowych, jako najpopularniejszego formatu muzyki, potrwa jeszcze przynajmniej 5 lat, zanim na prowadzenie mogą zacząć się wysuwać internetowe sklepy muzyczne - twierdzą analitycy z Jupiter Research.

Pomimo coraz powszechniejszego dostępu do legalnych zakupów cyfrowej muzyki w sieci, konsumenci nadal decydują się w większości przypadków na tradycyjną płytę CD. Analitycy z Jupiter Research postanowili dogłębniej zbadać sytuację na rynku. Według ich przewidywań, w 2009 roku, Europejczycy dokonają zakupów w internetowych sklepach muzycznych na kwotę blisko 836 milionów EUR (z tego w samej Wielkiej Brytanii 248 milionów). Suma ta będzie stanowić zaledwie 8% muzycznego rynku na Starym Kontynencie wycenianego na 10,2 miliarda EUR.

Przewidywanie wzrostu w sektorze cyfrowych zakupów muzyki jest dość trudne. W zeszłym miesiącu Forrester Research opublikował raport, w którym przewiduje, iż obroty internetowych sklepów muzycznych w 2009 roku stanowić będą aż 30% wartości całego rynku muzycznego. Z tym nie zgadzają się analitycy z Jupiter Research, twierdząc, iż zakupy cyfrowej muzyki pozostaną jeszcze długo ofertą niszową.

Zobacz również:

  • Mroczne sekrety zarządzania danymi
  • Automatyzacja pozbawi pracy miliony osób. Kto jest zagrożony?
  • Rynek kryptowalut odzyskuje kapitalizację 2 bilionów dolarów. Bitcoin za 43 100 dol.
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200