Juniper prezentuje przełączniki dla ISP

Juniper poszerzył w tym tygodniu swoją ofertę Carrier Ethernet o dwa nowe przełączniki/routery i potwierdził, że wkroczy niedługo na rynek wydajnych przełączników dla przedsiębiorstw, o czym mówiło się już od jakiegoś czasu.

Juniper prezentuje przełączniki dla ISP
Wczoraj pisaliśmy o nowym przełączniku Carrier Ethernet wprowadzonym na rynek przez Cisco (ME 3400 24FS), a dzisiaj podobne produkty zaprezentowała firma Juniper. Są to dwa nowe routery linii Ethernet Services Routers o nazwach MX240 i MX480 (zdjęcie obok). Nowe routery są "odchudzonymi" wersjami większego routera MX960 ESR, który wszedł na rynek w październiku zeszłego roku. Oba rozwiązania są przeznaczone dla dostawców usług sieciowych eksploatujących małe i średnie sieci komputerowe.

Przełącznik MX240 ma wysokość 5U i zawiera motor przetwarzający pakiety z szybkością 240 Gb/s. Przełącznik MX480 ma dwa razy większą przepustowość (480 Gb/s) i ma wysokość 8 U. Przełączniki mogą obsługiwać odpowiednio 120 i 240 interfejsów Gigabit Ethernet, i wspierają ponad milion adresów MAC.

Zobacz również:

  • Cisco opuści rynek rosyjski
  • Cisco Business – rozwiązanie sieciowe od Cisco dla małego i średniego biznesu
  • W jakim kierunku pójdzie Ethernet?

Juniper zaprezentował jednocześnie trzy nowe karty do instalowania w przełącznikach linii MX. Karty (DPCE-R, DPCE-X i DPCE-Q) są dostępne wersjach z 40 portami Gigabit Ethernet lub 4 portami Ethernet 10 Gb/s i wspierają routing Layer 3 oraz przełączanie Layer 2. Karta DPCE-X może obsługiwać aplikacje DSLAM, a karta DPCE-Q wspiera opcje QoS i może obsługiwać aplikacje, które muszą mieć do dyspozycji połączenie gwarantujące określoną przepustowość.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200