Juniper: nowe routery serii SSG

Juniper Networks zapowiedział dziewięć nowych modeli routerów SSG (Secure Services Gateway), przeznaczonych do ochrony oddziałów zamiejscowych przedsiębiorstw lub małych biur.

Nowe modele opierają się na trzech podstawowych kasetach: SSG 5, SSG 20 i SSG 140 - z różnymi wariantami portów WAN i opcjonalną integracją bezprzewodowych punktów dostępowych we wszystkich dziewięciu modelach, których cena waha się w przedziale od 700 do 3200 USD.

Model najmniejszy, SSG 5, obsługuje zaporę ogniowa o przepustowości 160 Mb/sek. i VPN o przepustowości 40 Mb/sek. Dodatkowa licencja roczna umożliwia obsługę oprogramowania antywirusowego, antyspamowego i kontroli nieautoryzowanej zawartości webowej.

Zobacz również:

  • Praca zdalna poza domem - jak się do niej przygotować?
  • Przenośny modem 5G - czy warto już się nim zainteresować?

Największy model, SSG 140, zawiera zaporę ogniowa 350 Mb/sek. i VPN 100 Mb/sek. co jest przepustowością znacznie większą, ale nadal mniejszą niż wcześniejsze wersje SSG, których najszybsze wersje zapewniały zaporę ogniowa o przepustowości 1 Gb/sek. i VPN 500 Mb/sek.

Jednym z kluczowych mechanizmów tych urządzeń jest różnorodność dostępnych portów WAN, od modemu dial-up, ISDN do DSL. Oznacza to, że mogą być one wykorzystywane w biurach dowolnej wielkości, posiadający jakikolwiek dostęp do Internetu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]sgroup.com

TOP 200