Juniper - nowa strategia

Jak donoszą dobrze poinformowane źródła, Juniper zaprezentuje pod koniec stycznia przyszłego roku w Nowym Jorku, swoją nową strategię rozwoju sprzętu sieciowego (głównie przełączników) przeznaczonego dla dużych przedsiębiorstw i centrów danych.

Juniper zapowiada, że zaprezentuje nową "wizję, strategię i cały szereg technologicznych innowacji", które pozwolą mu odgrywać większą rolę na rynku rozwiązań sieciowych klasy enterprise.

Analitycy oczekują ze szczególnym zniecierpliwieniem szczegółów dotyczących nowej linii wydajnych przełączników LAN, które będą oparte na firmowych układach scalonych ASIC, którym Juniper nadał roboczą nazwę Hurricane. Mają to być zarówno przełączniki przeznaczone do instalowania w mniejszych sieciach LAN, jak i bardzo duże, modularne węzły sieci zaprojektowane z myślą o obsługiwaniu aplikacji uruchamianych w centrach danych. Będą to zapewne przełączniki pracujące pod kontrolą flagowego produktu firmy Juniper, jakim jest system operacyjny JUNOS.

Zobacz również:

Duże przełączniki, przeznaczone do instalowania w centrach danych, będą na pewno zawierać porty Ethernet 10 Gb/s i bardzo wydajne magistrale danych i motory, zdolne obsługiwać dziesiątki takich portów. Najwydajniejszy przełącznik będzie dysponować motorem o przepustowości 4,5 Tb/s. Mówi się, że będą to modularne przełączniki produkowane w wersjach z 6, 9 i 13 gniazdami na instalowanie różnych modułów.


TOP 200