Jumbo

Jumbo to nazwa dwóch modeli streamerów amerykańskiej firmy Colorado Memory Systems wykonywanych w kilku wariantach -do wbudowania w komputer lub jako zewnętrzna stacja.

Jumbo to nazwa dwóch modeli streamerów amerykańskiej firmy Colorado Memory Systems wykonywanych w kilku wariantach -do wbudowania w komputer lub jako zewnętrzna stacja. Modele podstawowe to Jumbo 120 i Jumbo 250. Jak łatwo się domyślić, oznaczenie liczbowe mówi o pojemności taśmy w megabajtach. W zależności od dostarczonego oprogramowania streamery mogą pracować z komputerami systemów MS-DOS, OS/2 lub UNIX. Przystosowane są też do pracy w sieciach Novell NetWare 286/386 oraz 3COM i PC NET. Jumbo 120 archiwizuje dane z szybkością 250-500 KB/s, co daje 40 MB w ciągu 20 minut. Model 250 jest dokładnie dwukrotnie szybszy. Dane przy archiwizowaniu są jednocześnie kompresowane. Do każdego modelu stosuje się dwa typy kaset z taśmą o długości ok. 60 i 90 metrów.

Daje to odpowiednio, w zależności od typu strea-mera, 80 lub 166 MB i 120 lub 250 MB. Ponieważ Jumbo używa zwykłego kontrolera dyskietek jego obsługa jest łatwa. Producent reklamuje swój produkt informując, że jego streamer może zostać zamontowany na miejscu wychodzącej z użycia "starej" stacji 5,25-calowych dyskietek.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200