Józef Beźnicki z mBanku jest CIO Roku 2013!

Podczas uroczystej Gali CIO Roku poznaliśmy rozstrzygnięcie 11. edycji konkursu odbywającego się pod auspicjami Klubu CIO. #CIO Roku 2013 został Józef Beźnicki#, dyrektor departamentu rozwoju systemów informatycznych z mBanku. Przewodnim motywem jego zgłoszenia konkursowego było wprowadzenie na rynek nowego mBanku.

Od lewej: Mariusz Michalak, Wojskowa Agencja Mieszkaniowa; Krzysztof Dąbrowski, Grupa Allegro; Józef Beźnicki, mBank; Dariusz Śpiewak, Zakład Ubezpieczeń Społecznych; Przemysław Pietrzyk, Grupa Generali

Paryż wart jest mszy

Werdykt i laudację wygłosiła w imieniu jury Beata Sosnowska, CIO Roku 2012, CIO w firmie VB leasing.

„Jury konkursu CIO roku 2013 wybrało do grona finalistów managera, który spośród cech dobrego CIO posiadł praktycznie wszystkie. Kreator rozwoju firmy, mediator, negocjator, lider i organizator w jednej osobie. Człowiek, który bez wątpienia jest współtwórcą sukcesu swojej firmy. Przedstawione w konkursie dokonania to nie tylko przykład skuteczności zespołu IT i biznesu. To ogromne dzieło organizacyjne, kulturowe. To projekt, który zmienił procesy organizacji. Otworzył nowe perspektywy rozwoju, zmienił reguły gry, wprowadzając firmę do grona światowych liderów innowacyjności w swojej branży. Przeprowadzenie tego dzieła wymagało ogromnej determinacji lidera. Rozwiązania problemów technicznych, informacyjnych, kooperacyjnych. Lider, o którym mowa jest dumny z zakresu innowacyjności oraz trwałej wartości, jaką jest nowa kultura współpracy IT i biznesu. I choć jak stwierdził, z zasady nie występuje w konkursach, to jak dodał, idąc za głosem Henryka IV Burbona uznał, że „Paryż wart jest mszy”” – powiedziała Beata Sosnowska.

„Jestem szczęśliwy i cieszę się z uznania dla pracy wykonanej przy nowym mBanku. To było ogromne przedsięwzięcie, dowiedliśmy, że można czystą innowacyjność tchnąć w firmę z branży bardzo tradycyjnej. A ponadto – to początek nowej, bardzo obiecującej drogi dla mBanku” – mówił po ogłoszeniu werdyktu Józef Beźnicki.

Józef Beźnicki z mBanku jest CIO Roku 2013!

Józef Beźnicki z mBanku - CIO Roku 2013

Werdykt ogłoszono podczas uroczystej, wieczornej gali w hotelu Intercontinental w obecności ponad 100 gości - uznanych, znakomitych CIO i top menedżerów IT z czołowych polskich firm oraz przedstawicieli firm wspierających działania środowiska CIO skupionego wokół Klubu CIO i CIO Magazynu Dyrektorów IT.

Diamenty CIO

Jury konkursu CIO Roku przyznało także cztery równoważne nagrody specjalne, Diamenty CIO. „To nagrody dla CIO kompletnych, których dokonania zwróciły uwagę jury poprzez specjalny, wyjątkowy rys charakterystyczny” – podaje w komunikacie jury.

Krzysztof Dąbrowski, CIO Grupy Allegro, został uhonorowany Diamentem „Architekt transformacji”.

„Dokonał zasadniczego przełomu w dużej, dynamicznie rozwijającej się firmie. Firmie, której dzisiejszy i nadchodzący sukces buduje IT – zespół i jego CIO, obdarzony doskonałą znajomością wyzwań, intuicją, odwagą i wizją” – powiedział w laudacji Sławomir Panasiuk, CIO Roku 2009, juror tegorocznego konkursu.

Mariusz Michalak, CIO Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, został uhonorowany Diamentem „Inicjator strategii”.

„To CIO z inicjatywą strategiczną. IT, jakie zbudował Mariusz Michalak umożliwia realizację celów stawianych przez właściciela. Inicjatywie, pomysłowości, przebojowości tego CIO firma zawdzięcza stałą poprawę efektywności i zdolności do szybkiej integracji przejmowanych organizacji” – mówił w trakcie laudacji juror konkursu, Andrzej Galik, CIO Roku 2006.

Dariusz Śpiewak CIO, wiceprezes ZUS ds. IT, został uhonorowany Diamentem „Przywódca zmian”.

„Lider transformacji, odpowiedzialny za wielowymiarową zmianę. Wyjątkowa organizacja, wyzwania, wyjątkowa odpowiedzialność wymagająca zaangażowania prawdziwego lidera” – powiedział Józef Wacnik laureat 3. miejsca w CIO Roku 2010 i członek tegorocznego jury.

Przemysław Pietrzyk, CIO Generali, otrzymał Diament i tytuł „Mistrza informacji”.

„Zwrot jaki dokonuje się w roli CIO jest szczególnie widoczny w konsekwentnej, błyskotliwej drodze, jaką pokonało w Generali IT zarządzane przez Przemysława Pietrzyka. Najważniejsze dokonania to zdaniem jury doskonałe zarządzanie źródłami danych, pozwalające na nowoczesne, konkurencyjne operowanie informacją, umożliwiające tworzenie produktów innowacyjnych, wyróżniających się na rynku” – powiedział podczas ogłaszania werdyktu juror konkursu, Tomasz Matuła, CIO Roku 2010.

Informacje dodatkowe:

Konkurs CIO Roku odbył się po raz 11., jego organizatorem jest Klub CIO i CIO Magazyn Dyrektorów IT wydawnictwa IDG Poland. Zgłoszenia ocenia niezależne jury złożone z uznanych, znakomitych top menedżerów IT.

www.klubcio.pl

Patronem generalnym Gali CIO Roku 2013 była firma Accenture.

Patronem Gali CIO Roku 2013była firma Integrated Solutions.

Patronem nagrody specjalnej Diamenty CIO była firma VMware.

Partnerem Klubu CIO jest Integrated Solutions.

Mecenasem Klubu CIO jest firma Accenture.

Sponsorem Klubu CIO jest firma OKI.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200