Joybook R55 - nowy notebook BenQ

BenQ Joybook R55 to najnowsza propozycja BenQ w zakresie mobilnych komputerów. Wyposażony w dwurdzeniowy procesor Intela i kartę graficzną Nvidii notebook jest już dostępny w sprzedaży detalicznej na terenie Polski.

W komputerze zastosowano CPU Intel Dual Core 1,66 GHz, 1 GB pamięci operacyjnej oraz kartę graficzną NVidia GeForce Go 7400 ze 128 MB pamięci wideo. Notebook może też pochwalić się panoramiczną matrycą LCD o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli i czasie reakcji 16 ms. Na dysku twardym komputera można przechować maksymalnie do 100 GB danych. Napęd optyczny to nagrywarka dwuwarstwowych nośników DVD DL.

Joybook R55 - nowy notebook BenQ

BenQ Joybook R55

Notebook zapewnia bezprzewodowa komunikację za pomocą protokołów Bluetooth oraz Wi-Fi 802.11a/b. Pozostałe złącza komunikacyjne to m.in. 4 porty USB, IEEE-1394, S-Video, modem, LAN, D-Sub, port cyfrowego dźwięku SPDiF, wejście słuchawkowe, wejście i wyjście liniowe. W modelu R55 znalazł się także czytnik kart pamięci 4-w-1 (kompatybilny z formatami SD, MMC, Memory Stick i Memory Stick Pro).

Komputer będzie sprzedawany z preinstalowanym systemem operacyjnym Linux oraz z oprogramowaniem QMedia, czyli pakietem aplikacji do obsługi multimediów (w tym nagrywania płyt CD/DVD). Cena komputera w podanej konfiguracji wynosi 4999 zł.

Więcej informacji: BenQ.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200