John McAffe w poważnych opałach

Ta wiadomość będzie dla wielu dużym zaskoczeniem i niemała grupa intenautów przyjmie ją zapewne z niedowierzaniem. John McAfee - twórca jednego z najpopularniejszych na świecie antywirusów i swego rodzaju ikona tego rynku – obawia się, że resztę swojego życia może spędzić w więzieniu.

McAffe

Niegdysiejszy potentat oprogramowania antywirusowego John McAfee jest obywatelem amerykańskim i przebywa aktualnie na terytorium Hiszpanii. W USA ciążą na nim zarzuty przestępstw podatkowych (chodzi o nieujawnione dochody), które jak wiadomo są w tym kraju ścigane z najwyższą surowością, a kary z tego tytułu są bardzo wysokie, łącznie z pobytem w więzieniu.

Przed sądem stanowym w Tennessee toczy się właśnie od jakiegoś czasu taka sprawa. Oskarżony jest w niej John McAfee, który przebywa aktualnie w Hiszpanii. Sąd amerykański zwrócił się do władz tego kraju z prośbą o wydanie podejrzanego i wszczęcie procedury ekstradycji.

Zobacz również:

  • Google przedstawia Gemini – nowy model AI
  • Twitter oskarża firmę Meta o plagiat

W tym tygodniu w Hiszpanii miała miejsce rozprawa dotycząca tej kwestii, podczas której głos zabrał liczący sobie obecnie 75 lat John McAffee. Stanowczo sprzeciwił się ekstradycji twierdząc, że może wtedy spędzić resztę swojego życia za kratkami. Obawy te nie są pozbawione podstaw, gdyż zgodnie z prawem amerykańskim za oszustwa podatkowe, jakie miał popełnić oskarżony – chodzi tu głównie o ukrywanie dochodów pochodzących z handlu kryptowalutami – grozi kara do 30 lat więzienia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200