Język programowania Rust wkroczył w nową fazę rozwoju

Wszystko wskazuje na to iż język programowania Rust, używany od piętnastu lat przez deweloperów do budowania bezpiecznych aplikacji, wkroczy na szybszą ścieżkę rozwoju. Stanie się tak za sprawą powołanej właśnie do życia organizacji Rust Foundation, która będzie teraz nad nim sprawować pieczę i zajmie się budowaniem wspierającego go ekosystemu.

Rust

W opublikowanym na początku tego tygodnia przez Rust Foundation biuletynie można przeczytać, że ambicją fundacji jest uczynienie z języka Rust narzędzia klasy korporacyjnej, które posłuży do budowania wymagających aplikacji biznesowych.

Wiadomo już, że Rust Foundation może liczyć na finansowe wsparcie ze strony takich firm i organizacji jak Amazon Web Services, Google, Huawei, Microsoft czy Mozilla. Fundacja nie zamierza wchodzić w buty istniejącej już społeczności wspierającej ten język, ale będzie hostować obsługującą go infrastrukturę oraz współpracować z używającymi go deweloperami.

Zobacz również:

Język programowania Rust zyskuje w ostatnich latach na popularności i obecnie w rankingu popularności takich narzędzi Pypl Popularity of Programming Language zajmuje 16. miejsce. Microsoft powołał nawet do życia zespół deweloperów, którzy projektują aplikacje posługując się właśnie tym językiem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200