JetSend dla CE

Z technologii JetSend mogą korzystać użytkownicy komputerów naręcznych. Pod koniec ub.r. Hewlett-Packard udostępnił JetSend for Windows CE. Firma zapowiada, że niebawem pojawi się również wersja dla systemu 3Com PalmOS.

JetSend umożliwia wymianę danych między różnego typu urządzeniami, m.in. drukarkami, komputerami, palmtopami, telefonami komórkowymi nowej generacji. Zastosowanie uniwersalnego protokołu umożliwia negocjację parametrów między urządzeniami różnych producentów, bez konieczności instalacji specjalizowanych sterowników. Przykładowo, przy wysyłaniu pliku na drukarkę mono konwersja obrazów kolorowych na monochromatyczne jest wykonywana automatycznie. Jest to cecha szczególnie istotna w przypadku małych urządzeń przenośnych. Nowy JetSend for Windows CE pozwala m.in. na zdalne drukowanie plików w formacie aplikacji Pocket (m.in. Word i Excel) przy wykorzystaniu interfejsu IrDA. Trzeba jednak pamiętać, że JetSend nie jest przeznaczona do przesyłania dużych i skomplikowanych plików.

Technologia HP oferuje funkcję podobną do zapowiadanej przez Sun Microsystems w Jini i Microsoft w Universal Plug and Play, z tym że Hewlett-Packard już udostępnia oprogramowanie, a na produkty Suna i Microsoftu trzeba jeszcze poczekać. Do końca lutego br. nowa wersja JetSend jest dostępna bezpłatnie w Internecie pod adresem http://www.jetsend.com.


TOP 200