Jeszcze więcej outsourcingu

Z sondy przeprowadzonej przez firmę doradczą EquaTerra wynika, że rośnie zainteresowanie firm europejskich i amerykańskich outsourcingiem do krajów Dalekiego Wschodu czy Indii.

Popyt firm zachodnich na obsługę zewnętrzną procesów biznesowych i IT ma w br. przewyższyć ma zapotrzebowanie z 2006 i 2007 r. Najbardziej rośnie zainteresowanie outsourcingiem inżynierii, badań, rozwoju, analityki i modelowania finansów.

Sondaż wśród ponad 200 menedżerów z europejskich i amerykańskich firm reprezentujących ponad 19 branży wykazał, że ponad połowa wskazuje jako główny efekt globalizacji outsourcingu położenie większego nacisku na wydajność i produktywność. Jednocześnie, blisko połowa badanych twierdzi, że ich spółki inwestowały w nowe albo istniejące operacje na rynkach zagranicznych, w tym w relacje outsourcingowe. Ponad jedna trzecia twierdzi, że ich firmy inwestowały w aplikacje IT aby zyskać na konkurencyjności i obniżyć koszty.

Zobacz również:

  • Czym jest MSP? O strategicznym outsourcingu usług IT
  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować
  • Czy sztuczna inteligencja zadomowi się w Twoim kanale informacyjnym?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200