Jest formalna zgoda na przejecie Baana przez Invensys

Chociaż odpowiednie organy Unii Europejskiej i amerykańskiej giełdy wyraziły zgodę na przejęcie, wciąż nie wiadomo, czy zgodzą się na nie akcjonariusze Baana.

Unia Europejska i amerykańskie organy giełdowe wyraziły zgodę na realizację przejęcia Baana przez Invensys. Wciąż jednak nie wiadomo, czy zgodzą się na nie akcjonariusze Baana.

"Akcjonariusze będą musieli przedstawić ofertę na swoje akcje" - powiedział Rob Ruijter, dyrektor finansowy Baana. Nie ujawnił jednak, czy akcjonariusze zrobią to chętnie. "Jesteśmy przejmowani, tak wiec wszystko jest w rękach Invensysa" - dodał.

29 czerwca br. odbyło się nadzwyczajne spotkanie akcjonariuszy, na którym zapoznali się oni z ofertą Invensysa. Jej ważność upływa w najbliższy czwartek.

Brytyjski Invensys i holenderski Baan poinformowali o przejęciu 31 maja br. Wartość umowy szacowana jest na 709 mln USD.

***

Invensys przejmuje Baana za 709 mln USD

Baan: Invensys jest naszym 'idealnym partnerem'

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200