Jednym zdaniem

EMC (Enterprise Storage Company), amerykański producent systemów archiwizacji danych, otworzy 1 grudnia br. oddział w Polsce, którego dyrektorem zostanie Jan Smólski, poprzednio dyrektor generalny Compaq Computer Sp. z o.o.

EMC (Enterprise Storage Company), amerykański producent systemów archiwizacji danych, otworzy 1 grudnia br. oddział w Polsce, którego dyrektorem zostanie Jan Smólski, poprzednio dyrektor generalny Compaq Computer Sp. z o.o.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd dopuściła do obrotu publicznego akcje spółek Karen Notebook SA i ComArch SA; pierwsza z nich zamierza zadebiutować na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych w marcu 1999 r., druga w ciągu 12 miesięcy.

Novell

W ubiegłym roku obroty firmy wyniosły 1,1 mld USD (w porównaniu z 1,0 mld USD rok wcześniej), zysk netto osiągnął wartość 102 mln USD (rok wcześniej Novell odnotował stratę 78 mln USD). oprogramowania osiąła z Alcatelem kontrakt o wartości 20 mln zł na dostawę urządzeń komutacyjnych Alcatel 1000 dla centrali w Tarnobrzegu, Sandomierzu i Stalowej Woli.

Alcatel dostarczy również TP SA system transmisyjny SDH (o wartości 4 mln ecu), który połączy większość centrali w warszawskiej strefie numeracyjnej.

IBM Polska otworzył w Warszawie Solution Partnership Centre, w którym polscy producenci oprogramowania będą mogli testować swoje rozwiązania w środowisku sieciowym IBM Netfinity i systemu operacyjnego Windows NT.

Niemiecka firma konsultingowa IC Vision Consulting otworzyła w Polsce przedstawicielstwo z siedzibą w Krakowie i filią w Zielonej Górze; firma specjalizuje się w doradztwie i projektowaniu aplikacji w środowisku Lotus Notes/Domino i rozwiązaniach internetowych.

Novell Polska poinformował o reorganizacji sieci handlowej w Polsce, w związku z czym zmniejszy się liczba dystrybutorów firmy, którymi w przyszłym roku zostaną Computer 2000 i Techmex SA.

Internet Technologies Polska zbuduje ogólnopolską sieć telekomunikacyjną na bazie łączy światłowodowych Tel-Energo; pierwsze łącze o przepustowości 2 Mb/s między Katowicami a Warszawą zostało już uruchomione; kolejne połączą Warszawę z Poznaniem i Trójmiastem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200