Jednym zdaniem

Deutsche Telekom odkupi za ok. miliard USD od MediaOne 22,5% udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej (Era GSM).

Akcje Notebook zostały dopuszczone do obrotu na rynku CeTO, pod warunkiem że zarząd firmy przekaże raport o stanie Karen, w tym postępowaniach, w których spółka jest stroną.

Holenderski Tulip Computers - po przerwie spowodowanej kłopotami finansowymi - podpisał umowy dotyczące dystrybucji komputerów w Polsce z firmami Dagma System i STGroup.

Papierów Wartościowych.

Pol-komtel SA, operator sieci telefonii komórkowej GSM, podpisał dwa niezależne porozumienia z Netia Telekom SA oraz Telefonią Lokalną SA, dotyczące m.in. bezpośredniego połączenia sieci telekomunikacyjnych i wzajemnych rozliczeń za ruch abonentów, jak również dzierżawy łączy i masztów antenowych.

W Poznaniu otwarto oddział warszawskiej firmy ATM SA.

W pierwszym półroczu br. TCH Components osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 87,5 mln zł (wzrost o 123% w stosunku do roku ubiegłego), natomiast przychody TCH Systems, również należącego do Grupy TCH, wyniosły 10,2 mln zł (wzrost o 67%).

W I półroczu br. przychody Grupy MacroSoft wyniosły 8,8 mln zł (5,5 mln zł rok wcześniej), a zysk netto 1,1 mln zł (0,1 mln zł).

Na początku lipca br. rozpoczęła działalność SA Belgia.

ABC Data podpisał kontrakt dystrybucyjny z producentem kart graficznych ATI Technologies.

Wrocławska firma Ab została dystrybutorem produktów ASUSTeK Computer, w tym płyt głównych, kart graficznych i napędów CD-ROM.

Silico ExImp został dystrybutorem komputerów przenośnych firmy Acer.

Netin Sp. z o.o. została dystrybutorem sprzętu audio- i wideokonferencyjnego firmy Polyspan.

Firma MSP została dystrybutorem firmy Imation.

Ascend Communications poinformował o zakupie za sumę 822 mln USD produkującego wysokiej klasy komputery przedsiębiorstwa Stratus Computer.

Za sumę 117 mln USD


TOP 200