Jednym zdaniem

MCI Management SA przejmie za ponad 1 mln USD 50% udziałów w firmie konsultingowej 4Pi Analyst.

MCI Management SA przejmie za ponad 1 mln USD 50% udziałów w firmie konsultingowej 4Pi Analyst.

Firma Molex otworzy w tym tygodniu (27 kwietnia) w Tczewie nową fabrykę, w której będą produkowane kable miedziane i światłowody oraz montowane szafy przemysłowe.

Liberty SA i SA rozpoczęły współpracę w zakresie tworzenia aplikacji internetowych wykorzystujących urządzenia przenośne.

Powstała spółka Creative Innovation Group, której trzon stanowią byli pracownicy Scala Polska; firma ma świadczyć usługi konsultingowe związane z wdrożeniami oprogramowania Scala.

Ministerstwo Finansów podpisało z Optimus SA umowę o wartości 11 mln zł na dostawę prawie 2,1 tys. komputerów do izb i urzędów skarbowych.

Poland.com SA zakupiła za 2,5 mln USD od serwery i macierz dyskową typu SHARK; rozwiązania te mają zapewnić obsługę ruchu internetowego maksymalnie 100 mln odsłon dziennie.

RMF FM podpisało z Teta SA umowę na wdrożenie w sieci rozgłośni RMF pakietu Teta_2000 w zakresie finansów, kadr i płac oraz logistyki.

Bankowy Fundusz Leasingowy SA podpisał z ComputerLand SA umowę na zakup i wdrożenie systemu obsługi firmy leasingowej opartego na pakiecie Oracle Financials.

Firma Giraud podpisała z IBS Polska kontrakt na wdrożenie systemu klasy MRP II/ERP - ASW.

Gerling Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA podpisało z sopocką firmą umowę na wdrożenie zintegrowanego systemu obsługi towarzystw ubezpieczeniowych Partenon.

Do końca września br. z Lucent Technologies zostanie wydzielona firma Enterprise Networks Group odpowiedzialna za działania w zakresie handlu elektronicznego.

Oracle otrzymał zgodę amerykańskiego urzędu ds. eksportu na sprzedaż poza granicami USA bazy danych Oracle8i wraz z Oracle Advanced Security, technologią umożliwiającą 128-bitowe szyfrowanie danych.

Ericsson i Nokia Networks Poland podpisały dwuletnie umowy z PTK Centertel na dostawy sprzętu na potrzeby rozbudowy sieci Idea (GSM 900/1800).

ABB zawarł z IBM ogólnoświatową umowę, w ramach której przez najbliższe 3 lata firma ta będzie dostarczać komputery, notebooki i serwery PC; wartość kontraktu jest szacowana na 250 mln USD.

IBM podpisał z KPNQwest - europejskim operatorem świadczącym usługi transmisji danych - umowę na budowę 18 europejskich centrów oferujących m.in. usługi ASP (Application Service Provision).

ALMA SA otrzymała tytuł Microsoft Certified Solution Provider.


TOP 200