Jednym zdaniem

Ministerstwo Finansów podpisało z 2Si 3-letnią umowę o wartości 3,2 mln zł na obsługę serwisową serwerów HP pracujących w 422 izbach i urzędach skarbowych.

Szeptel podpisał z Zakładem Energetycznym Białystok umowę o wartości 2,9 mln zł, dotyczącą m.in. wspólnej budowy sieci światłowodowej z wykorzystaniem linii energetycznych wysokiego i średniego napięcia.

Biowet z Gorzowa Wielkopolskiego, producent farmaceutyków, podpisał z IFS Polska umowę na wdrożenie aplikacji IFS Front Office, IFS Finanse, IFS Dystrybucja i IFS Produkcja.

Bankier.pl podpisał z Oracle Polska umowę na dostawę bazy danych Oracle 8i i oprogramowania narzędziowego.

Krajowe Biuro Wyborcze powierzyło Wirtualnej Polsce obsługę, przygotowanie i wykonanie projektu systemu internetowej wizualizacji wyników głosowania w wyborach na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Veracomp otworzy na początku listopada br. centrum edukacyjne - Compendium.

MiCOMP rozpoczął informatyzację Urzędu Miasta Łańcut i Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

Akcje Techmex zadebiutują na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w listopadzie br.; pozyskane fundusze mają być przeznaczone na rozwój rozwiązań internetowych.

JTT Computer zamierza jeszcze w tym roku pozyskać nowego inwestora; firma wyemituje w tym celu 100-150 tys. akcji o wartości nie mniejszej niż 35 zł.

Logotec Engineering utworzył firmę L2Mobile.com, która będzie się zajmować sprzedażą i wdrażaniem systemów klasy CRM opracowanych na bazie rozwiązań Logotec.

Grupa Sekom przejęła firmę Pulsar Electronics, zajmującą się wdrożeniami systemów do zarządzania oraz projektowaniem i budową sieci informatycznych; w 2001 r. Sekom zamierza zadebiutować na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. tp.internet kupiła 28,6% akcji warszawskiej firmy Astech.

BRE Bank przejął 38% akcji firmy Polskie Sieci Teleinformatyczne.

Szeptel SA utworzył spółkę TiNet, która ma świadczyć usługi informatyczne i telekomunikacyjne.

ComputerLand i Dom Maklerski BMT podpisały list intencyjny z Polską Grupą Farmaceutyczną, dotyczący utworzenia spółki - Internetowa Platforma Medyczna.

Żabka (dawniej Elektromis) podpisała z umowę na wdrożenie pakietu mySAP.com, który zostanie wykorzystany do obsługi powstającej sieci sklepów Żabka.

Elektrim Motor podpisał umowę o współpracy z Plaut Polska w zakresie optymalizacji działalności firmy.

PTK Centertel zakupił od Oracle Polska licencje na bazy danych o wartości kilku milionów zł.

ComArch zawarł umowy na wdrożenie systemu Orlando-Efos w PKO/Credit Suisse i Amplico Life.

Stream Communications, nowy polski operator telewizji kablowej, podpisał z umowę dotyczącą wdrożenia pakietu SunSystem.

Sun Microsystems przejmie za 2 mld USD Cobalt Networks, producenta urządzeń typu server appliance.

General Electric Power Systems przejmie za 210 mln USD 100% akcji Smallworldwide, producenta systemów GIS; przedstawicielem firmy w Polsce jest .

Ericsson, Motorola i Nokia utworzyły Location Interoperability Forum, które ma przyspieszyć tworzenie i wdrażanie usług pozycjonowania z wykorzystaniem sieci komórkowych.

Motorola i Palm nawiązały współpracę, w ramach której powstaną tzw. inteligentne telefony komórkowe działające pod kontrolą systemu Palm OS.


TOP 200