Jednopłytowy komputer 5,25 cala

Firma Advantech (Taipei, Tajwan) produkuje jednopłytowy komputer formatu 5,25 cala wyposażony we frontową magistralę danych (FSB) 400/533 MHZ i w dwa gniazda na pamięć RAM (maks. 2 GB), w którym można instalować procesor Celeron lub Pentium 4.

Komputer PCM-9580 posiada wiele cech komputera przemysłowego - jest odporny na wibracje oraz na wysokie temperatury pracy (do 60 C). Płyta została dodatkowo wyposażona w układ Watchdog i w gniazdo na kartę CompactFlash.

Płyta PCM-9580 (którą można ją stosować do budowania różnego rodzaju dedykowanych urządzeń wymagających szybkiego przetwarzania danych) zawiera wiele portów obsługujących urządzenia peryferyjne, w tym cztery porty szeregowe RS-232, cztery porty USB 2.0 oraz opcjonalnie interfejs sieci Gigabit Ethernet (1 Gb/s). W standardowej konfiguracji na płycie znajduje się interfejs Ethernet 100Base-T, ale dostępna jest również wersja z interfejsem 1000Base-T (okablowanie miedziane, port RJ-45)

Dodatkowo producent umieścił na płycie 4 bitowy cyfrowy port wejście/wyjścia ogólnego przeznaczenia. Z uwagi na swoje przeznaczenie, płyta PCM-9580 wyposażona została w interfejs Audio AC97 i w szereg wyjść wideo: monitor CRT, dwa kanały LVDS i wyjście TV-out. Układ graficzny korzysta z pamięci RAM i można dla jego potrzeb zarezerwować od 8 do 64 MB tej pamięci.

Płyta PCM-9580 produkowana jest zgodnie ze standardem 5,25 cala i można ją instalować np. w obudowie Advantech MBPC-400. Płytę ma w swojej ofercie Elmark Automatyka. Więcej informacji można znaleźć na stronie dystrybutora http://www.elmark.com.pl/products/advantech/ncg/admin/str.php?id=464 i na witrynie producentahttp://www.advantech.com .

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200