Jednak 15 tysięcy

Carly Fiorina, szefowa nowego HP, zapowiedziała zwolnienie w ciągu dwóch lat 15 tys. pracowników, w tym 10 tys. do listopada br. Proces restrukturyzacji koncernu, ma przynieść oszczędność większe niż wcześniej zakładano o ok. 500 mln USD.

Podczas pierwszego po fuzji z Compaqiem spotkania z analitykami Carly Fiorina zapowiedziała szybsze, niż planowano podjęcie działań w celu redukcji zatrudnienia. Do listopada br. z pracy w nowym HP zwolnionych zostanie 10 tys. osób, a w roku finansowym 2003 (rozpoczynającym się w listopadzie 2002) zostanie zredukowanych jeszcze 5 tys. etatów. Około 9 tys. pracowników obejmą programy wcześniejszej emerytury. W razie dalszego spowolnienia gospodarczego możliwe są kolejne redukcje, a płace - zarówno kierownictwa, jak i pracowników - mają być zamrożone w całym roku finansowym 2003.

C. Fiorina poinformowała, że integracja HP i Compaqa postępuje szybko, a nowa firma ma szansę oszczędzić (poza redukcją zatrudnienia) poprzez m.in. lepsze zarządzanie nieruchomościami i renegocjację kontraktów do 3 mld USD. To o 500 mln USD więcej niż zakładano wcześniej. Cięcia kosztów są niezbędne, ponieważ zarząd HP nie przewiduje poprawy w branży informatycznej do końca roku.

Zobacz również:

  • Pokolenie Z nie będzie w stanie wypełnić luki w umiejętnościach cyfrowych
  • China Mobile chce pozyskać do 8,8 mld dolarów podczas notowania akcji w Szanghaju
  • EPAM Polska - coraz szybszy rozwój

W drugiej połowie roku finansowego 2002 HP przewiduje wzrost przychodów w stosunku do wyników ubiegłorocznych o 4-6%. Mają one wynieść od 35 do 36 mld USD. W przyszłym roku finansowym zarząd firmy spodziewa się wzrostu przychodów o 7-9%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200